XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
EIDB
FEDO
GRAM
HRTK
OTTH
PFAR
RACK
WALD
WLDG
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
Kids+
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
EIDB3
FEDO2
GRAM3
HRTK2
OTTH4
PFAR1
RACK1
WALD4
WLDG3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC Erste Klasse
OMC Zweite Klasse
151 Landesliga - Damen
251 Regionalliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
622 Bezirksklasse Mühlviertel Perg
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz Land - Krems
642 Bezirksklasse Wels - Kremstal
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
801 2. Klasse Linz / Mühlviertel
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
861 2. Klasse Vöcklabruck
862 2. Klasse Vöcklabruck Frühjahr
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 Landesliga
U13 1. Klasse
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U13 Qualifikation 3
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 Qualifikation M 1
U15 Qualifikation M 2
U18 Landesliga
U18 1. Klasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
EIDB
FEDO
GRAM
HRTK
OTTH
PFAR
RACK
WALD
WLDG
[alle]
PFAR1
RACK1
FEDO2
HRTK2
EIDB3
GRAM3
WLDG3
OTTH4
WALD4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 701 1. Klasse Mühlviertel-West, Leg 2, Round 6 (duration: 26.02.2018-03.03.2018)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
6
Wed.
28.02.2018 19:30
EIDB3
-
WALD4
8:3
VS Eidenberg
Thomas Haslinger
Katharina Baumgartner
0:3
Klaus Pargfrieder
Jonas Mayr
3:0
Felix Koll
Karl Vondrak
3:0
Martin Koll
Johann Raber
3:0
Martin Koll
/
Felix Koll
Karl Vondrak
/
Katharina Baumgartner
3:1
Klaus Pargfrieder
Katharina Baumgartner
3:1
Thomas Haslinger
Jonas Mayr
0:3
Felix Koll
Johann Raber
2:3
Martin Koll
Karl Vondrak
3:0
Klaus Pargfrieder
/
Thomas Haslinger
Johann Raber
/
Jonas Mayr
3:1
Klaus Pargfrieder
Johann Raber
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
6
Fri.
02.03.2018 19:00
OTTH4
-
PFAR1
10:0
Turnhalle Ottensheim
Andreas Anzinger
Lukas Bauer
3:0
Lorenz Stifter
Michael Thorwartl
3:2
Paul Streibl
Philipp Aiglsberger
3:1
Christian Koller
Dominik Wakolbinger
3:0
Andreas Anzinger
/
Lorenz Stifter
Michael Thorwartl
/
Dominik Wakolbinger
3:1
Andreas Anzinger
Michael Thorwartl
3:1
Lorenz Stifter
Lukas Bauer
3:0
Christian Koller
Philipp Aiglsberger
3:1
Paul Streibl
Dominik Wakolbinger
3:2
Christian Koller
/
Paul Streibl
Philipp Aiglsberger
/
Lukas Bauer
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
2
6
Thu.
01.03.2018 19:30
FEDO2
-
WLDG3
0:10
VS Feldkirchen
Christian Engleder
Stefan Ruth
0:3
Raphael Friedrich Mair
Alexander Mayr
0:3
Philipp Pointner
Kai-Uwe von See
1:3
Helmut Gumpenberger
Felix Umbauer
0:3
Christian Engleder
/
Philipp Pointner
Felix Umbauer
/
Kai-Uwe von See
0:3
Christian Engleder
Alexander Mayr
1:3
Raphael Friedrich Mair
Stefan Ruth
1:3
Helmut Gumpenberger
Kai-Uwe von See
2:3
Philipp Pointner
Felix Umbauer
0:3
Helmut Gumpenberger
/
Raphael Friedrich Mair
Alexander Mayr
/
Stefan Ruth
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
6
Wed.
28.02.2018 20:00
RACK1
-
GRAM3
8:6
F10-Sportfabrik
Christoph Preissl
Helmut Mitter
3:0
Rainer Doppelmair
Simon Rechberger
2:3
Stefan Dinges
Ewald Schlosser
3:1
Manuel Reisinger
Gerhard Hartl
0:3
Manuel Reisinger
/
Christoph Preissl
Gerhard Hartl
/
Ewald Schlosser
1:3
Christoph Preissl
Simon Rechberger
3:0
Rainer Doppelmair
Helmut Mitter
3:0
Manuel Reisinger
Ewald Schlosser
3:0
Stefan Dinges
Gerhard Hartl
0:3
Rainer Doppelmair
/
Stefan Dinges
Simon Rechberger
/
Helmut Mitter
2:3
Manuel Reisinger
Simon Rechberger
3:0
Christoph Preissl
Gerhard Hartl
1:3
Rainer Doppelmair
Ewald Schlosser
3:1
Stefan Dinges
Helmut Mitter
3:0
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy