XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
HALS
JENB
KIRD
RUM
VOZI
WATT
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklasse
Damen
U19
U17
U15
U13
Einsteigerbewerb
TTTV-Cup
League
Einsteiger Oberes Play-Off
Einsteiger Unteres Play-Off
Einsteigerklasse Innsbruck Herbst
Einsteigerklasse Unterland Herbst
Round
1
2
3
4
5
Team
HALS1
JENB1
KIRD1
RUM1
VOZI1
WATT1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Tiroler Einsteigerbewerb
[alle]
Einsteiger Oberes Play-Off
Einsteiger Unteres Play-Off
Einsteigerklasse Innsbruck Herbst
Einsteigerklasse Unterland Herbst
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga D Grunddurchgang
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland Herbst
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland Herbst
Damen Klasse
U13 Frühjahr Plätze 1 - 6
U13 Frühjahr Plätze 7 - 10
U13 Frühjahr Vorrunde Gruppe A
U13 Frühjahr Vorrunde Gruppe B
U13 Herbst Plätze 1 - 6
U13 Herbst Plätze 7 - 10
U13 Herbst Vorrunde Gruppe A
U13 Herbst Vorrunde Gruppe B
U15 Frühjahr
U15 Herbst Plätze 1 - 6
U15 Herbst Plätze 7 - 10
U15 Herbst Vorrunde Gruppe A
U15 Herbst Vorrunde Gruppe B
U17 Liga
U19 Liga
Plätze 1 - 16
Plätze 17 - 29
Vorrunde Gruppe A
Vorrunde Gruppe B
Vorrunde Gruppe C
Vorrunde Gruppe D
Vorrunde Gruppe E
Vorrunde Gruppe F
Vorrunde Gruppe G
Vorrunde Gruppe H
[a]
1
[a]
1
2
3
4
5
[alle]
HALS
JENB
KIRD
RUM
VOZI
WATT
[alle]
HALS1
VOZI1
RUM1
WATT1
KIRD1
JENB1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Einsteiger Oberes Play-Off, Leg 1, Round 2 (duration: 03.04.2022-09.04.2022)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
2
Wed.
06.04.2022 20:00
JENB1
-
WATT1
3:7
Kindergarten Jenbach
Michael Thaler
Alexander Krempl
3:2
Marco Linder
Peter Möllinger
0:3
Daniel Brachmaier
Wolfgang Lechner
1:3
Daniel Brachmaier
/
Marco Linder
Peter Möllinger
/
Wolfgang Lechner
3:0
Michael Thaler
Peter Möllinger
0:3
Daniel Brachmaier
Alexander Krempl
3:2
Marco Linder
Wolfgang Lechner
0:3
Daniel Brachmaier
Peter Möllinger
1:3
Michael Thaler
Wolfgang Lechner
0:3
Marco Linder
Alexander Krempl
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Tue.
05.04.2022 20:15
KIRD1
-
VOZI1
4:6
Turnhalle VS Kirchdorf in Tirol
Christoph Filzer
Karl Wischounig
3:2
Andreas Astl
Günter Eisele
0:3
Wolfgang Kirchmair
Johann Kleinheinz
0:3
Christoph Filzer
/
Wolfgang Kirchmair
Karl Wischounig
/
Günter Eisele
0:3
Andreas Astl
Karl Wischounig
0:3
Christoph Filzer
Johann Kleinheinz
3:1
Wolfgang Kirchmair
Günter Eisele
3:2
Andreas Astl
Johann Kleinheinz
0:3
Wolfgang Kirchmair
Karl Wischounig
3:0
Christoph Filzer
Günter Eisele
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
2
Fri.
08.04.2022 19:15
HALS1
-
RUM1
5:5
HS Hall, Turnhalle (H)
Othmar Jakober
Alexander Kohl-Lörting
0:3
Marcus Richter
Marvin Jedinger
3:2
Ludwig Feneberg
Barbara Lanznaster
3:1
Ludwig Feneberg
/
Marcus Richter
Marvin Jedinger
/
Alexander Kohl-Lörting
0:3
Marcus Richter
Alexander Kohl-Lörting
2:3
Othmar Jakober
Barbara Lanznaster
3:0
Ludwig Feneberg
Marvin Jedinger
0:3
Marcus Richter
Barbara Lanznaster
3:0
Ludwig Feneberg
Alexander Kohl-Lörting
0:3
Othmar Jakober
Marvin Jedinger
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy