Group Landesebenen  Regionalliga  Regionalklasse  Bezirksliga  Bezirksklasse  1. Klasse  2. Klasse  Damen MM  Cup  U18  U15  U13  U11 
League 401 RK Linz Umg. / MV West  411 RK Linz Umg. / MV Mitte  421 RK Linz Umg. / MV Ost  431 RK Steyr Umg. / LL  441 RK Kremstal / Wels  451 RK Salzkammergut  461 RK Attn.Umg. / VB  471 RK Innviertel 
Round
Leg 1:
123456789
Leg 2:
123456789
Team ALBD2  BIES6  EIDB1  FREI3  FROB6  GRAM1  HIRS1  LASB1  PREG1  VÖLI4 
View Table&Ranking Double Ranking Cross Table Matches Team information Team Captains PDF-Selection
Double Ranking: 411 RK Linz Umg. / MV Mitte - 2019/2020 (Limit rounds)
Rank

Rank

T-Abbr. M

Team matches (M)

Number of team matches.
W / L

Wins / Losses (W / L)

Match-Ratio: Won double matches / Lost double matches
Games

Games

Game-Ration: Won games / Lost games (double)
Pair-Results Player-Results
1. 13 17 : 58 :
Kagerer Ego. / Hofstätter Rap. 3:0
Brunner Got. / Kagerer Ego. 1:0
Kagerer Ego. / Geyregger Ger. 1:0
Kartusch Chr. / Hofstätter Rap. 8:1
Kagerer Ego. / Kastl Adr. 4:1
Kartusch Chr. / Pilgerstorfer Dan. 0:1
Buchberger Dav. / Kagerer Ego. 0:1
Kartusch Chr. / Geyregger Ger. 0:1
Brunner Got. / List Jul. 0:1
Brunner Got. / Kranawitter Erw. 0:1
Kupetz Rol. / Kagerer Ego. 0:1
Hofstätter Raphael 11:1
Kagerer Egon 9:3
Kartusch Christoph 8:3
Kastl Adrian 4:1
Geyregger Gerhard 1:1
Brunner Gottfried 1:2
Buchberger David 0:1
Pilgerstorfer Daniel 0:1
List Julian 0:1
Kranawitter Erwin 0:1
Kupetz Roland 0:1
2. 15 18 : 63 :
Stütz Mar. / Wittinghofer Mar. 5:0
Reisinger Chr. / Stütz Tho. 1:0
Stütz Tho. / Wittinghofer Mar. 6:3
Stütz Mar. / Reisinger Chr. 6:3
Ladendorfer Hei. / Punz Flo. 0:1
Reisinger Chr. / Leitgöb Wal. 0:1
Leitgöb Wal. / Gölls Gun. 0:1
Kurz Chr. / Kurz Rud. 0:1
Reisinger Chr. / Kammler Her. 0:1
Stütz Tho. / Punz Flo. 0:1
Wittinghofer Martin 11:3
Stütz Mario 11:3
Stütz Thomas 7:4
Reisinger Christian 7:5
Kurz Rudolf 0:1
Ladendorfer Heinz 0:1
Kammler Herwig 0:1
Kurz Christian 0:1
Gölls Gunnar 0:1
Leitgöb Walter 0:2
Punz Florian 0:2
3. 14 17 : 62 :
Lininger Man. / Major Zol. 2:0
Major Zol. / Sippl Mic. 1:0
Kirchmayr Ewa. jun. / Pichler Cle. 1:0
Ehmayr Chr. / Lininger Man. 1:0
Ehmayr Chr. / Sippl Mic. 1:0
Hammer Ger. / Moucka Kar. 9:1
Lininger Man. / Kirchmayr Ewa. jun. 2:4
Ehmayr Chr. / Hammer Ger. 0:1
Hammer Ger. / Pichler Cle. 0:1
Lininger Man. / Sippl Mic. 0:4
Major Zoltan 3:0
Moucka Karl 9:1
Hammer Gerald 9:3
Lininger Manuel 5:8
Ehmayr Christian 2:1
Kirchmayr Ewald jun. 3:4
Sippl Michael 2:4
Pichler Clemens 1:1
4. 14 14 : 55 :
Blöchl Mar. / Midzic Elv. 3:0
Schinko Sam. / Midzic Elv. 1:0
Schinko Jul. / Midzic Elv. 1:0
Schaubmayr Sim. / Krawczykiewicz Jak. 1:0
Schaubmayr Sim. / Schinko Sam. 1:0
Krieger Chr. / Schinko Jul. 1:0
Lindenbauer Jul. / Schinko Mic. 1:0
Krawczykiewicz Jak. / Lindenbauer Jul. 1:0
Schaubmayr Sim. / Midzic Elv. 1:0
Krieger Chr. / Midzic Elv. 1:1
Schaubmayr Jak. / Schinko Jul. 1:1
Lindenbauer Jul. / Schinko Jul. 1:2
Schaubmayr Jak. / Plath Sas. 0:1
Schaubmayr Jak. / Schinko Mic. 0:1
Schaubmayr Jak. / Schaubmayr Sim. 0:1
Krieger Chr. / Schinko Sam. 0:1
Schaubmayr Sim. / Schinko Jul. 0:1
Schaubmayr Jak. / Schinko Sam. 0:1
Blöchl Mar. / Schinko Jul. 0:1
Krawczykiewicz Jak. / Schinko Jul. 0:1
Schaubmayr Sim. / Lindenbauer Jul. 0:2
Midzic Elvir 7:1
Blöchl Mario 3:1
Schinko Julian 4:6
Krawczykiewicz Jakob 2:1
Schaubmayr Simon 3:4
Lindenbauer Julius 3:4
Schinko Samuel 2:2
Krieger Christoph 2:2
Schinko Michael 1:1
Schaubmayr Jakob 1:5
Plath Sascha 0:1
5. 15 14 : 57 :
Horner Tho. / Horner Han. 1:0
Puchinger Hel. / Klimm Vol. 3:1
Puchinger Hel. / Klopf Nic. 4:2
Horner Han. / Klimm Vol. 3:2
Kases Ren. / Klimm Vol. 1:1
Horner Han. / Solberger Got. 1:1
Solberger Got. / Klopf Nic. 1:2
Kases Ren. / Solberger Got. 0:1
Puchinger Hel. / Horner Tho. 0:1
Puchinger Hel. / Solberger Got. 0:1
Puchinger Hel. / Klopf Jür. 0:1
Wieser Dom. / Preinfalk Wol. 0:1
Sandner Mar. / Klimm Vol. 0:1
Klimm Volker 7:5
Puchinger Helmut 7:6
Horner Hannes 5:3
Klopf Nico 5:4
Solberger Gottfried 2:5
Horner Thomas 1:1
Kases Rene Franz 1:2
Preinfalk Wolfgang 0:1
Klopf Jürgen 0:1
Wieser Dominic 0:1
Sandner Marco 0:1
6. 15 14 : 57 :
Bunzenberger Sop. / Wagner Gün. 1:0
Oberfichtner Chr. / Wagner Gün. 1:0
Oberfichtner Chr. / Fraunberger Kar. 1:0
Schmidbauer Luk. / Fraunberger Kar. 1:0
Fraunberger Kar. / Fong Ven. 7:6
Wagner Gün. / Munkh Suk. 2:7
Hinterdorfer Man. / Munkh Suk. 1:1
Oberfichtner Chr. / Maienburg Aur. 0:1
Nowak Eva. / Wagner Gün. 0:1
Bunzenberger Sophie 1:0
Schmidbauer Lukas 1:0
Fraunberger Karl 9:6
Fong Veng Seng 7:6
Wagner Günter 4:8
Oberfichtner Christine 2:1
Munkh Sukhbat 3:8
Hinterdorfer Manfred 1:1
Maienburg Aurelie 0:1
Nowak Eva 0:1
7. 15 14 : 53 :
Weigl And. / Altmüller Geo. 13:2
Durstberger Ger. / Engleder Her. 1:9
Rechberger Sim. / Engleder Her. 0:1
Schlosser Ott. / Engleder Her. 0:1
Hartl Ger. / Durstberger Ger. 0:1
Piegseis Wer. / Engleder Her. 0:2
Altmüller Georg 13:2
Weigl Andreas 13:2
Durstberger Gerhard 1:10
Engleder Herbert 1:13
Hartl Gerhard 0:1
Schlosser Otto 0:1
Rechberger Simon 0:1
Piegseis Werner 0:2
8. 15 13 : 50 :
Schütz Mar. / Schütz Chr. 1:0
Schütz Chr. / Kopatsch Dav. 1:0
Drack And. / Oyrer Mar. 6:3
Kopatsch Dav. / Ladendorfer Tho. 3:3
Schütz Chr. / Ladendorfer Tho. 2:3
Mayr Mic. / Oyrer Mar. 0:1
Klambauer Hel. / Ladendorfer Tho. 0:1
Schütz Chr. / Schütz Luk. 0:1
Schütz Mar. / Oyrer Mar. 0:2
Drack And. / Kopatsch Dav. 0:3
Oyrer Markus 6:6
Drack Andreas 6:6
Ladendorfer Thomas 5:7
Schütz Christoph 4:4
Kopatsch David 4:6
Schütz Margit 1:2
Mayr Michael 0:1
Schütz Lukas 0:1
Klambauer Helmut 0:1
9. 15 12 : 55 :
Rauch Ger. / Mayer Rol. 8:7
Pührerfellner Her. / Grubauer Pat. 4:7
Grubauer Pat. / Winklehner Val. 0:1
Grubauer Pat. / Penn Gre. 0:1
Hammer Chr. / Grubauer Pat. 0:1
Pührerfellner Her. / Penn Gre. 0:1
Rauch Gerhard 8:7
Mayer Roland 8:7
Pührerfellner Hermann 4:8
Grubauer Patrik 4:10
Hammer Christoph 0:1
Winklehner Valentin 0:1
Penn Gregor 0:2
10. 15 12 : 50 :
Steininger Rud. / Lichtenberger Her. 7:5
Atzmüller Fra. / Aichinger Chr. 5:5
Atzmüller Fra. / Pargfrieder Kla. 0:1
Atzmüller Fra. / Lichtenberger Her. 0:1
Steininger Pet. / Aichinger Chr. 0:1
Schütz And. / Haslinger Tho. 0:1
Steininger Pet. / Schütz And. 0:1
Aichinger Chr. / Pargfrieder Fra. 0:3
Steininger Rudolf 7:5
Lichtenberger Herbert 7:6
Atzmüller Franz 5:7
Aichinger Christoph 5:9
Pargfrieder Klaus 0:1
Haslinger Thomas 0:1
Schütz Andreas 0:2
Steininger Peter 0:2
Pargfrieder Franz 0:3
XTTV Result Service (Version 10.0 - 22.08.2018, changelog) | Open Source under GPL | XTTV | OÖTTV-contact | Privacy Policy