XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
INGR(F)
KUCH
LUNE(D)
NORB(I)
OSTR(CZ)
SCHA(B)
SKFL
VELB(D)
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Preliminary round
Main draws
League
Elite-League
Dr. Josef Simecek-Trophy
Kurt Posiles-Trophy
Klaus Henges-Trophy
Round
Quarter Finals
Semi Finals
Finals (1)
Finals (2)
Team
INGR(F)
KUCH(A)
LUNE(D)
NORB(I)
OSTR(CZ)
SCHA(B)
SKFL(A)1
VELB(D)
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Intercup
[alle]
Elite-League
Dr. Josef Simecek-Trophy
Kurt Posiles-Trophy
Klaus Henges-Trophy
Pool A
Pool B
Pool C
Pool D
Pool E
Pool F
Pool G
Pool H
Pool I
Pool J
Pool K
Pool L
Pool M
Pool N
Pool O
Pool P
[a]
1
[a]
1
2
3
4
[alle]
INGR(F)
KUCH
LUNE(D)
NORB(I)
OSTR(CZ)
SCHA(B)
SKFL
VELB(D)
[alle]
OSTR(CZ)
VELB(D)
LUNE(D)
INGR(F)
NORB(I)
SCHA(B)
KUCH(A)
SKFL(A)1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Elite-League, Leg 1, Round 1 (original date: 16.02.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
1
Sun.
10.02.2019 18:00
KUCH(A)
-
NORB(I)
4:3
HS Turnhalle Kuchl
Mate Moricz
Maxim Kuznetsov
0:3
(-9,-9,-6)
Thomas Ziller
Catalin Daniel Negrila
3:2
(-4,2,-3,9,8)
Lukas Seidl
Anna Brzan
3:0
(8,4,8)
Mate Moricz
/
Thomas Ziller
Catalin Daniel Negrila
/
Maxim Kuznetsov
3:2
(-10,7,-8,6,7)
Mate Moricz
Catalin Daniel Negrila
1:3
(-8,-8,6,-7)
Lukas Seidl
Maxim Kuznetsov
1:3
(-10,7,-13,-8)
Thomas Ziller
Anna Brzan
3:0
(7,2,10)
Show result
Game unconfirmed
1
1
Sun.
17.02.2019 11:00
OSTR(CZ)
-
SKFL(A)1
4:2
Tomas Martinko
Norbert Rapolt
3:1
(7,7,-7,4)
Adam Stalzer
David Klaus
1:3
(-9,-5,8,-4)
Frantisek Onderka
Wolfgang Päuerl
3:0
(14,2,4)
Tomas Martinko
/
Frantisek Onderka
David Klaus
/
Norbert Rapolt
1:3
(-8,8,-7,-7)
Tomas Martinko
David Klaus
3:0
(8,6,5)
Frantisek Onderka
Norbert Rapolt
3:1
(6,8,-8,5)
Show result
Confirmed by Away-Team
1
1
Sat.
16.02.2019 17:00
LUNE(D)
-
INGR(F)
4:1
Matti von Harten
Christophe Raynal
3:1
(10,-7,5,6)
Anton Depperschmidt
Xavier Raynal
2:3
(-7,2,-7,6,-7)
Dennis Heinemann
Thomas Tardif
3:1
(6,3,-12,5)
Dennis Heinemann
/
Matti von Harten
Christophe Raynal
/
Xavier Raynal
3:0
(2,9,5)
Matti von Harten
Xavier Raynal
3:1
(-10,5,6,6)
Show result
Game unconfirmed
1
1
Sun.
20.01.2019 17:00
SCHA(B)
-
VELB(D)
0:4
Shayan Siraj
Adrian Dodean
0:3
(-8,-8,-6)
Rodrigue Jamin
Thomas Brosig
1:3
(9,-4,-10,-8)
Baptiste Paulet
Marvin Dietz
1:3
(-9,-2,5,-9)
Rodrigue Jamin
/
Bertin Minga
Marvin Dietz
/
Adrian Dodean
0:3
(-5,-3,-9)
Show result
Confirmed by referent
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
IC-contact
|
Privacy Policy