XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BRAU
FRIE
HOAC
METT
MOND
MOOS
SCAL
STJO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
722 Perg Umgebung
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
BRAU5
BRAU6
FRIE4
HOAC3
METT4
MOND3
MOOS2
SCAL3
STJO3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC 1. Klasse
OMC 2. Klasse
151 Landesliga - Damen - Frühjahr
151 Landesliga - Damen - Herbst
251 Regionalliga - Damen - Frühjahr
251 Regionalliga - Damen - Herbst
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel/WL/LL
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
622 Bezirksklasse Mühlviertel Perg
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz Land - Krems
642 Bezirksklasse Wels - Kremstal
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landesklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesklasse
U15 Landesliga
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U15 Qualifikation 3
U18 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
BRAU
FRIE
HOAC
METT
MOND
MOOS
SCAL
STJO
[alle]
MOOS2
STJO3
MOND3
HOAC3
SCAL3
FRIE4
METT4
BRAU5
BRAU6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 771 1. Klasse Innv. / Braunau, Leg 1, Round 5 (duration: 22.10.2018-27.10.2018)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
5
Thu.
25.10.2018 20:00
BRAU6
-
HOAC3
8:3
Pestalozzischule
Emma Pay
Thomas Waltl
2:3
Alfred Sams
Thomas Mühlegger
3:0
Tomas Rattenböck
Stefania Waltl
3:0
Gerhard Rattenböck
Andreas Auberger
0:3
Alfred Sams
/
Gerhard Rattenböck
Andreas Auberger
/
Thomas Waltl
3:0
Alfred Sams
Thomas Waltl
3:2
Emma Pay
Thomas Mühlegger
3:0
Tomas Rattenböck
Andreas Auberger
1:3
Gerhard Rattenböck
Stefania Waltl
3:0
Tomas Rattenböck
/
Emma Pay
Thomas Mühlegger
/
Stefania Waltl
3:1
Alfred Sams
Andreas Auberger
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
5
Fri.
26.10.2018 19:30
FRIE4
-
METT4
8:5
NMS Friedburg
Florian Lugstein
Simon Auer
3:0
Markus Altenberger
Lukas Kallinger
0:3
Tobias Löwer
Andreas Wührer
0:3
Sebastian Kasper
Bernhard Kammerer
3:0
Sebastian Kasper
/
Tobias Löwer
Simon Auer
/
Lukas Kallinger
3:2
Florian Lugstein
Lukas Kallinger
0:3
Markus Altenberger
Simon Auer
3:0
Sebastian Kasper
Andreas Wührer
3:1
Tobias Löwer
Bernhard Kammerer
0:3
Florian Lugstein
/
Markus Altenberger
Andreas Wührer
/
Bernhard Kammerer
3:1
Sebastian Kasper
Lukas Kallinger
1:3
Florian Lugstein
Bernhard Kammerer
3:1
Markus Altenberger
Andreas Wührer
3:2
Show result
Confirmed by system
1
5
Thu.
25.10.2018 19:30
STJO3
-
MOOS2
1:9
Mehrzweckhalle Sankt Johann am Walde
w.o.
Nadine Schinagl
0:3
Christoph Mondl
Felix Pointner
0:3
Michael Weilbold
Stefan Huemer
3:1
Hartwig Winkler
Alexander Nowotka
0:3
w.o.
/
w.o.
Alexander Nowotka
/
Felix Pointner
0:3
Christoph Mondl
Nadine Schinagl
0:3
w.o.
Felix Pointner
0:3
Michael Weilbold
Alexander Nowotka
2:3
Hartwig Winkler
Stefan Huemer
0:3
Hartwig Winkler
/
Michael Weilbold
Nadine Schinagl
/
Andreas Woisetschläger
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
5
Wed.
24.10.2018 19:30
MOND3
-
SCAL3
8:5
HS Mondsee
Rudolf Radlinger
Rudolf Schiffmann
3:0
Robert Mayerhofer
Florian Holzner
2:3
Patrick Inmann
Stefan Gottschling
0:3
Ingrid Radlinger
w.o.
3:0
Robert Mayerhofer
/
Patrick Inmann
w.o.
/
w.o.
3:0
Rudolf Radlinger
Florian Holzner
3:0
Robert Mayerhofer
Rudolf Schiffmann
1:3
Ingrid Radlinger
Stefan Gottschling
2:3
Patrick Inmann
w.o.
3:0
Ingrid Radlinger
/
Rudolf Radlinger
Stefan Gottschling
/
Rudolf Schiffmann
0:3
Ingrid Radlinger
Florian Holzner
3:2
Rudolf Radlinger
w.o.
3:0
Robert Mayerhofer
Stefan Gottschling
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy