Group Landesebenen  Regionalliga  Regionalklasse  Bezirksliga  Bezirksklasse  1. Klasse  2. Klasse  Damen MM  Cup  U18  U15  U13  U11 
League 401 RK Linz Umg. / MV West  411 RK Linz Umg. / MV Mitte  421 RK Linz Umg. / MV Ost  431 RK Steyr Umg. / LL  441 RK Kremstal / Wels  451 RK Salzkammergut  461 RK Attn.Umg. / VB  471 RK Innviertel 
Round
Leg 1:
123456789
Leg 2:
123456789
Team ALHL1  FREI3  GUTA2  KEFR1  RAIN1  RECH1  RIED3  SAXE3  SGKL2  SPWD2 
View Table&Ranking Double Ranking Cross Table Matches Team information Team Captains PDF-Selection
Table: 421 RK Linz Umg. / MV Ost - 2018/2019 (Limit rounds)
Rank

Rank

Points -> match ratio -> number of match won -> game ratio.
Team T-Abbr. M

Team matches (M)

Number of team matches.
W

Win (W)

Number of wins of the team
D

Draw (D)

Number of draws of the team
L

Loss (L)

Number of losses of the team
MR

Match ratio (MR)

Ratio: won single and double match / lost single and double match
GR

Game ratio (GR)

Ratio: won games / lost games
P

Points (P)

Number of points:
Win: 3 points
Draw: 2 points
Loss: 1 points
No line up: 0 points
1. Sportunion Rechberg 1 RECH1 17 13 1 3 131 : 57 440 : 269 44
2. Sportunion Rainbach 1 RAIN1 17 11 2 4 118 : 75 416 : 330 40
3. DSG Union Freistadt 3 FREI3 17 10 1 6 116 : 86 423 : 343 38
4. Union Kefermarkt 1 KEFR1 17 8 4 5 114 : 99 456 : 381 37
5. DSG/Union Gutau 2 GUTA2 17 10 0 7 107 : 94 396 : 368 37
6. Union Allerheiligen 1 ALHL1 17 8 1 8 91 : 105 357 : 405 34
7. SPG Union Klam/Grein Hahnwirt 2 SGKL2 17 8 0 9 86 : 112 342 : 402 33
8. Union Ried/Riedmark 3 RIED3 17 7 1 9 89 : 106 345 : 403 32
9. Union Saxen 3 SAXE3 17 3 0 14 76 : 125 343 : 450 23
10. SPG Union Waldhausen/Dimbach 2 SPWD2 17 1 2 14 66 : 135 294 : 461 21
Single Ranking 421 RK Linz Umg. / MV Ost - 2018/2019
Rank

Rang

1. Erstellung:
a) Grundsätzlich werden alle Siege und Niederlagen der einzelnen Spieler erfasst. Die Spiele unberechtigt eingesetzter Spieler werden nicht gewertet.
b) Einzelne wo-Siege werden als Siege gewertet bzw. einzelne wo-Niederlagen werden als Niederlagen gewertet.
c) Wo-Niederlagen werden nur dann als Niederlagen gewertet, wenn der Spieler mindestens ein Spiel begonnen hat.
d) Gewinnt eine Mannschaft kampflos (wo), weil der Gegner nicht angetreten ist, so werden, entsprechend der Eintragung im Spielbericht, die Spiele gewertet (siehe OÖ Handbuch C II, Ziffer 13).

2. Berechnung:
a) SIEGE plus EINSÄTZE minus NIEDERLAGEN = PLATZZIFFER
b) Bei gleicher Platzziffer wird der Spieler mit der höheren Sieganzahl zuerst gereiht.
c) Bei gleicher Platzziffer und gleicher Sieganzahl wird der Spieler mit den wenigsten Niederlagen zuerst gereiht.
d) Bei gleicher Platzziffer, gleicher Sieganzahl und gleicher Anzahl von Niederlagen wird der Spieler mit den meisten Einsätzen zuerst gereiht.
e) Spieler mit null Siegen bzw. mit nicht mindestens einem Fünftel der möglichen Einsätze werden nicht in die Einzelrangliste aufgenommen.
NamePassNrClub M

Team matches (M)

Number of team matches.
W / L

Wins / Losses (W / L)

Ratio: Wins / Losses from single matches. Pay attention for extra rules for players without any win or without any loss (see Rank).
RC-Rating

RC-Rating

Ratings Central rating ± standard deviation (uncertainty).
For ongoing season: current values.
For former seasons: values at the end of season

AG

Age-Group (AG)

Age-Groups are defined by key date
U 9: under 9 (-1 last U9-year, -2 year before last U9-year, ...)
U11: under 11 (1 first U11-year, 2 second U11-year)
U13: under 13 (1 first U13-year, 2 second U13-year)
U15: under 15 (1 first U15-year, 2 second U15-year)
U18: under 18 (1 first U18-year, 2 second U18-year, 3 third U18-year)
U21: under 21 (1 first U21-year, 2 second U21-year, 3 third U21-year)
S40: Seniors over 40 years
S50: Seniors over 50 years
S60: Seniors over 60 years
S70: Seniors over 70 years
S80: Seniors over 80 years.
1.Aschauer Stefan 23502 RECH 14 30 : 4 1442  ±  47  
2.Moser Dominik 21604 RECH 17 30 : 9 1392  ±  37  
3.Traxler Manfred 15836 RAIN 16 31 : 10 1429  ±  40  S50
4.Toth Josef 50118 RAIN 15 28 : 8 1417  ±  40  S40
5.Wasner Nikolaus 21753 GUTA 12 26 : 6 1410  ±  40  S50
5.Madlmair Heinrich 18719 RECH 16 26 : 10 1349  ±  37  S50
7.Gruber Peter 18600 KEFR 17 30 : 16 1400  ±  35  S40
7.Klimm Volker 4538 FREI 13 26 : 8 1417  ±  43  S60
9.Lehner Martin 17595 ALHL 17 26 : 16 1353  ±  37  S40
10.Luger Clemens 21485 RIED 13 23 : 10 1350  ±  37  
11.Raber Robert 11131 GUTA 17 25 : 17 1337  ±  37  S50
12.Trnka Jiri 50243 KEFR 15 24 : 15 1364  ±  37  S50
13.Burgstaller Martin 21356 SPWD 16 24 : 19 1346  ±  35  S50
14.Lumetsberger Rudolf 20961 SGKL 15 21 : 16 1337  ±  38  
14.Reisetbauer Kurt 18024 RIED 15 20 : 15 1332  ±  36  S40
14.Puchinger Helmut 16707 FREI 12 19 : 11 1373  ±  42  S40
14.Traxler Patrick 20979 RAIN 15 19 : 14 1322  ±  39  
18.Haider Erich 18044 RAIN 16 19 : 17 1313  ±  37  S40
19.Waser Josef 24071 RECH 11 14 : 9 1311  ±  44  
20.Schinninger Walter 18798 ALHL 17 20 : 22 1313  ±  38  S50
20.Wurm Franz 17003 ALHL 14 17 : 16 1328  ±  42  S40
20.Fleischanderl Franz 9749 GUTA 9 14 : 8 1318  ±  37  S60
23.Falkner Jürgen 20028 KEFR 17 21 : 24 1286  ±  36  S40
23.Kases Michelle 70377 FREI 7 13 : 6 1317  ±  31  U151
25.Solberger Gottfried 15484 FREI 5 10 : 2 1417  ±  38  S40
26.Kieslinger Philipp 22776 SGKL 14 15 : 18 1283  ±  37  
26.Fürnhammer Johannes 20845 SGKL 4 8 : 1 1658  ±  47  
28.Sickinger Heinz 18984 KEFR 13 16 : 19 1232  ±  39  
29.Krenn Werner 19487 SAXE 12 14 : 17 1300  ±  38  
30.Leitner Felix 23164 RIED 4 8 : 4 1334  ±  60  
31.Holzer David 19025 SAXE 16 17 : 26 1259  ±  39  
31.Grillenberger Friedrich 13543 SAXE 8 8 : 9 1303  ±  38  S40
31.Brandl Günter 10737 GUTA 4 7 : 4 1367  ±  61  S50
31.Klopf Nico 24047 FREI 4 6 : 3 1288  ±  43  U183
35.Reiter Gregor 17594 ALHL 14 12 : 20 1260  ±  40  S40
35.Brunner Bernhard 19522 SAXE 10 11 : 15 1263  ±  45  
37.Aichhorn Thomas 17714 GUTA 15 12 : 23 1221  ±  35  
37.Achleitner Michael 20844 SGKL 12 11 : 19 1215  ±  42  
37.Bleimer Lukas Gerhard 22238 SGKL 6 6 : 8 1247  ±  44  
37.Pretl Werner 15904 RIED 6 6 : 8 1283  ±  44  S50
41.Hofstätter Rainer 20680 SPWD 5 4 : 7 1200  ±  38  S40
42.Etlinger Thomas 20738 SGKL 5 5 : 9 1202  ±  48  
42.Froschauer Helmut 17558 RIED 6 4 : 9 1256  ±  52  S40
44.Hennerbichler Konrad 8849 SAXE 4 2 : 6 1104  ±  46  S60
45.Kases Rene Franz 24061 FREI 16 10 : 27 1169  ±  42  
45.Wahl Günther 15261 RIED 10 6 : 17 1275  ±  45  S40
45.Buchberger Reinhard 21413 SPWD 8 5 : 14 1199  ±  38  
45.Leonhartsberger Wolfgang 22084 SPWD 5 3 : 9 1177  ±  35  
45.Falkner Julian 23928 KEFR 4 2 : 7 1123  ±  46  U182
50.Riegler Johann 20005 SPWD 11 8 : 21 1209  ±  41  S50
50.Grünsteidl David 22775 SGKL 5 2 : 9 955  ±  56  
52.Leonhartsberger Simon 20932 SPWD 7 3 : 13 1135  ±  38  
53.Hörstorfer Johannes 19564 SAXE 13 6 : 25 1187  ±  41  
 
Not ranked:

Not ranked

Players that have played in less than 20% of possible team matches or do not have at least one win are not ranked.
 Thürridl Bernhard 21486 RIED 3 7 : 0 1586  ±  44  
 Torggler Thomas 10280 GUTA 2 5 : 0 1577  ±  41  S50
 Gruber Johannes 20931 SPWD 2 5 : 1 1489  ±  36  
 Ringl Michael 23857 FREI 1 3 : 0 1436  ±  39  U152
 Osterberger Florian 24189 SGKL 1 2 : 0 1517  ±  45  U183
 Zittmayr Sandra 77360 RIED 1 2 : 0 1016  ±  43  
 Scheuchenegger Martin Franz 19755 RIED 3 3 : 4 1141  ±  47  
 Kaindl Karl 14326 SAXE 2 2 : 3 1316  ±  35  S40
 Kühberger Marlene 70394 SGKL 2 2 : 3 1150  ±  31  U151
 Wagner David 23202 FREI 2 2 : 3 1110  ±  41  
 Pilsl Peter 22428 ALHL 1 1 : 1 846  ±  48  
 Stieger Wolfgang 10887 RECH 1 1 : 1 1087  ±  42  S50
 Gassner Josef 20679 SPWD 3 2 : 5 1192  ±  36  S50
 Klopf Jürgen 23405 FREI 1 1 : 2 992  ±  44  S40
 Waser Wolfgang 23503 RECH 1 1 : 2 1176  ±  35  
 Falkner Bernhard 23456 KEFR 2 1 : 4 784  ±  69  S40
 Gebetsberger Walter 20685 SPWD 2 1 : 4 1074  ±  46  S40
 Schinnerl Mario 17053 ALHL 2 1 : 4 970  ±  42  S40
 Thauerböck Simon 24731 RECH 2 1 : 4 784  ±  56  
 Ahorner Kerstin 70468 RECH 1 0 : 2 460  ±  41  U181
 Böschl Doris 70467 RECH 1 0 : 2 448  ±  47  U183
 Donninger Christian 20664 SPWD 1 0 : 2 869  ±  49  S60
 Freudenthaler Fabian 21793 GUTA 1 0 : 2 722  ±  52  
 Frühwirth Jan 23781 RIED 1 0 : 2 381  ±  90  
 Gebetsberger Albert 15114 SPWD 1 0 : 2 926  ±  101*  S50
 Grubauer Jakob 24087 GUTA 1 0 : 2 917  ±  73  U212
 Haunschmid Karl 21905 FREI 1 0 : 2 966  ±  41  S70
 Hiemetsberger Martin 23923 SGKL 1 0 : 2 1019  ±  41  S40
 Karte Michael 24088 GUTA 1 0 : 2 870  ±  50  U212
 Kühberger Josef 13442 SAXE 1 0 : 2 603  ±  112*  S60
 Langeder Manuel 24643 RECH 1 0 : 2 900  ±  46  
 Leonhartsberger Karl 20683 SPWD 1 0 : 2 772  ±  108*  S50
 Leonhartsberger Florian 22085 SPWD 1 0 : 2 1084  ±  41  
 Mayrhofer Heidemarie 79568 SGKL 1 0 : 2 626  ±  70  
 Pilz Thomas 20980 RAIN 1 0 : 2 1046  ±  40  
 Punz Josef 23730 ALHL 1 0 : 2 292  ±  121*  
 Strasser Manfred 14759 SGKL 1 0 : 2 1086  ±  132*  S50
 Tischberger Anna 70458 RIED 1 0 : 2 403  ±  103*  S40
 Tischberger Tobias 40048 RIED 1 0 : 2 850  ±  43  U10
 Wasner Jeremias 23469 GUTA 1 0 : 2 757  ±  67  U211
 Wilging Daniel 24089 RECH 1 0 : 2 894  ±  74  U183
 Kapan Abdullah 24373 RAIN 1 0 : 3 608  ±  67  
 Kühberger Stefan 24477 SGKL 1 0 : 3 971  ±  38  U181
 Tischberger Johann Peter 15483 RIED 1 0 : 3 1009  ±  53  S50
 Wahlmüller Dominik 23203 FREI 1 0 : 3 1091  ±  55  
 Hofer Friedrich 21817 SPWD 2 0 : 4 696  ±  112*  S50
 Kriechbaumer Karl 22448 RECH 2 0 : 4 1032  ±  61  S40
 Pötscher Franz 12305 GUTA 2 0 : 4 1161  ±  38  S50
 Resch Wilhelm 11289 RIED 2 0 : 4 1033  ±  60  S60
 Wagner Johann 13443 SAXE 2 0 : 4 858  ±  84  S50
 Wegerer Markus 17996 ALHL 2 0 : 4 443  ±  58  S40
 Kapeller Paul 11524 GUTA 2 0 : 5 1169  ±  34  S50
 Sebök Mate 22904 SPWD 3 0 : 7 603  ±  121*  
Double Ranking: 421 RK Linz Umg. / MV Ost - 2018/2019
Rank

Rank

T-Abbr. M

Team matches (M)

Number of team matches.
W / L

Wins / Losses (W / L)

Match-Ratio: Won double matches / Lost double matches
Games

Games

Game-Ration: Won games / Lost games (double)
Pair-Results Player-Results
1. 17 26 : 82 :
Moser Dom. / Waser Jos. 10:0
Moser Dom. / Stieger Wol. 1:0
Moser Dom. / Aschauer Ste. 1:0
Aschauer Ste. / Madlmair Hei. 12:1
Moser Dom. / Madlmair Hei. 2:1
Waser Wol. / Thauerböck Sim. 0:1
Moser Dom. / Langeder Man. 0:1
Böschl Dor. / Ahorner Ker. 0:1
Kriechbaumer Kar. / Wilging Dan. 0:1
Waser Josef 10:0
Stieger Wolfgang 1:0
Aschauer Stefan 13:1
Moser Dominik 14:2
Madlmair Heinrich 14:2
Böschl Doris 0:1
Kriechbaumer Karl 0:1
Langeder Manuel 0:1
Waser Wolfgang 0:1
Ahorner Kerstin 0:1
Wilging Daniel 0:1
Thauerböck Simon 0:1
2. 16 21 : 78 :
Haider Eri. / Toth Jos. 11:4
Traxler Man. / Traxler Pat. 10:5
Haider Eri. / Kapan Abd. 0:1
Traxler Man. / Pilz Tho. 0:1
Toth Josef 11:4
Haider Erich 11:5
Traxler Patrick 10:5
Traxler Manfred 10:6
Pilz Thomas 0:1
Kapan Abdullah 0:1
3. 17 20 : 79 :
Falkner Ber. / Trnka Jir. 1:0
Falkner Jul. / Sickinger Hei. 1:0
Gruber Pet. / Falkner Jür. 8:4
Sickinger Hei. / Trnka Jir. 4:2
Falkner Jul. / Trnka Jir. 2:1
Falkner Jür. / Trnka Jir. 2:2
Gruber Pet. / Sickinger Hei. 2:2
Gruber Pet. / Trnka Jir. 0:1
Falkner Ber. / Sickinger Hei. 0:1
Falkner Jür. / Sickinger Hei. 0:1
Falkner Jürgen 10:7
Gruber Peter 10:7
Trnka Jiri 9:6
Sickinger Heinz 7:6
Falkner Julian 3:1
Falkner Bernhard 1:1
4. 17 18 : 64 :
Brandl Gün. / Aichhorn Tho. 2:0
Torggler Tho. / Aichhorn Tho. 1:0
Pötscher Fra. / Aichhorn Tho. 1:0
Wasner Nik. / Torggler Tho. 1:0
Wasner Nik. / Aichhorn Tho. 5:1
Fleischanderl Fra. / Raber Rob. 5:4
Brandl Gün. / Wasner Nik. 1:1
Wasner Nik. / Raber Rob. 1:1
Raber Rob. / Aichhorn Tho. 1:3
Kapeller Pau. / Raber Rob. 0:1
Pötscher Fra. / Freudenthaler Fab. 0:1
Wasner Jer. / Karte Mic. 0:1
Kapeller Pau. / Aichhorn Tho. 0:1
Raber Rob. / Grubauer Jak. 0:1
Torggler Thomas 2:0
Aichhorn Thomas 10:5
Wasner Nikolaus 8:3
Brandl Günter 3:1
Raber Robert 7:10
Fleischanderl Franz 5:4
Pötscher Franz 1:1
Grubauer Jakob 0:1
Freudenthaler Fabian 0:1
Karte Michael 0:1
Wasner Jeremias 0:1
Kapeller Paul 0:2
5. 16 15 : 62 :
Solberger Got. / Klopf Nic. 2:0
Puchinger Hel. / Klimm Vol. 1:0
Kases Ren. / Klimm Vol. 4:3
Puchinger Hel. / Kases Ren. 3:2
Puchinger Hel. / Solberger Got. 2:1
Kases Mic. / Klimm Vol. 2:2
Puchinger Hel. / Kases Mic. 1:1
Klimm Vol. / Wahlmüller Dom. 0:1
Ringl Mic. / Kases Mic. 0:1
Kases Ren. / Wagner Dav. 0:1
Kases Ren. / Haunschmid Kar. 0:1
Klopf Jür. / Wagner Dav. 0:1
Puchinger Hel. / Klopf Nic. 0:1
Solberger Gottfried 4:1
Puchinger Helmut 7:5
Klimm Volker 7:6
Kases Rene Franz 7:7
Klopf Nico 2:1
Kases Michelle 3:4
Ringl Michael 0:1
Wahlmüller Dominik 0:1
Haunschmid Karl 0:1
Klopf Jürgen 0:1
Wagner David 0:2
6. 17 16 : 74 :
Hennerbichler Kon. / Hörstorfer Joh. 2:0
Grillenberger Fri. / Kaindl Kar. 1:0
Grillenberger Fri. / Hörstorfer Joh. 1:0
Krenn Wer. / Hennerbichler Kon. 1:0
Holzer Dav. / Hörstorfer Joh. 5:3
Krenn Wer. / Brunner Ber. 4:2
Krenn Wer. / Hörstorfer Joh. 1:1
Grillenberger Fri. / Holzer Dav. 1:2
Grillenberger Fri. / Hennerbichler Kon. 0:1
Kaindl Kar. / Holzer Dav. 0:1
Wagner Joh. / Krenn Wer. 0:1
Kühberger Jos. / Wagner Joh. 0:1
Holzer Dav. / Brunner Ber. 0:2
Grillenberger Fri. / Brunner Ber. 0:2
Holzer Dav. / Krenn Wer. 0:2
Hörstorfer Johannes 9:4
Krenn Werner 6:6
Hennerbichler Konrad 3:1
Holzer David 6:10
Brunner Bernhard 4:6
Grillenberger Friedrich 3:5
Kaindl Karl 1:1
Kühberger Josef 0:1
Wagner Johann 0:2
7. 17 14 : 55 :
Achleitner Mic. / Fürnhammer Joh. 2:0
Etlinger Tho. / Achleitner Mic. 2:0
Bleimer Luk. / Lumetsberger Rud. 1:0
Fürnhammer Joh. / Kieslinger Phi. 1:0
Fürnhammer Joh. / Lumetsberger Rud. 1:0
Lumetsberger Rud. / Osterberger Flo. 1:0
Achleitner Mic. / Bleimer Luk. 3:1
Lumetsberger Rud. / Kieslinger Phi. 2:7
Achleitner Mic. / Grünsteidl Dav. 1:1
Bleimer Luk. / Grünsteidl Dav. 0:1
Grünsteidl Dav. / Kühberger Mar. 0:1
Etlinger Tho. / Kieslinger Phi. 0:1
Etlinger Tho. / Kühberger Ste. 0:1
Strasser Man. / Mayrhofer Hei. 0:1
Kieslinger Phi. / Hiemetsberger Mar. 0:1
Kieslinger Phi. / Kühberger Mar. 0:1
Etlinger Tho. / Lumetsberger Rud. 0:1
Grünsteidl Dav. / Kieslinger Phi. 0:1
Achleitner Mic. / Lumetsberger Rud. 0:2
Fürnhammer Johannes 4:0
Osterberger Florian 1:0
Achleitner Michael 8:4
Bleimer Lukas Gerhard 4:2
Lumetsberger Rudolf 5:10
Kieslinger Philipp 3:11
Etlinger Thomas 2:3
Grünsteidl David 1:4
Mayrhofer Heidemarie 0:1
Hiemetsberger Martin 0:1
Strasser Manfred 0:1
Kühberger Stefan 0:1
Kühberger Marlene 0:2
8. 17 14 : 60 :
Wurm Fra. / Reiter Gre. 1:0
Wurm Fra. / Schinninger Wal. 8:3
Reiter Gre. / Lehner Mar. 4:8
Lehner Mar. / Schinninger Wal. 1:4
Wurm Fra. / Wegerer Mar. 0:1
Schinnerl Mar. / Reiter Gre. 0:1
Punz Jos. / Wegerer Mar. 0:1
Schinnerl Mar. / Schinninger Wal. 0:1
Wurm Fra. / Pilsl Pet. 0:1
Wurm Franz 9:5
Schinninger Walter 9:8
Reiter Gregor 5:9
Lehner Martin 5:12
Punz Josef 0:1
Pilsl Peter 0:1
Schinnerl Mario 0:2
Wegerer Markus 0:2
9. 17 11 : 50 :
Gruber Joh. / Leonhartsberger Wol. 1:0
Gassner Jos. / Leonhartsberger Sim. 1:0
Gassner Jos. / Buchberger Rei. 1:0
Riegler Joh. / Burgstaller Mar. 4:3
Burgstaller Mar. / Buchberger Rei. 1:1
Leonhartsberger Sim. / Burgstaller Mar. 1:1
Riegler Joh. / Leonhartsberger Sim. 1:2
Hofstätter Rai. / Burgstaller Mar. 1:2
Leonhartsberger Flo. / Donninger Chr. 0:1
Buchberger Rei. / Hofer Fri. 0:1
Gruber Joh. / Burgstaller Mar. 0:1
Gebetsberger Alb. / Leonhartsberger Kar. 0:1
Gebetsberger Wal. / Leonhartsberger Wol. 0:1
Gassner Jos. / Sebök Mat. 0:1
Riegler Joh. / Sebök Mat. 0:1
Hofer Fri. / Sebök Mat. 0:1
Gebetsberger Wal. / Burgstaller Mar. 0:1
Leonhartsberger Sim. / Leonhartsberger Wol. 0:1
Hofstätter Rai. / Buchberger Rei. 0:2
Buchberger Rei. / Leonhartsberger Wol. 0:2
Burgstaller Martin 7:9
Riegler Johann 5:6
Gassner Josef 2:1
Leonhartsberger Simon 3:4
Buchberger Reinhard 2:6
Gruber Johannes 1:1
Hofstätter Rainer 1:4
Leonhartsberger Wolfgang 1:4
Leonhartsberger Florian 0:1
Donninger Christian 0:1
Gebetsberger Albert 0:1
Leonhartsberger Karl 0:1
Hofer Friedrich 0:2
Gebetsberger Walter 0:2
Sebök Mate 0:3
10. 17 10 : 41 :
Pretl Wer. / Thürridl Ber. 3:0
Pretl Wer. / Luger Cle. 1:0
Luger Cle. / Froschauer Hel. 1:0
Luger Cle. / Reisetbauer Kur. 2:4
Wahl Gün. / Pretl Wer. 1:1
Leitner Fel. / Reisetbauer Kur. 1:1
Wahl Gün. / Luger Cle. 1:3
Luger Cle. / Leitner Fel. 0:1
Reisetbauer Kur. / Scheuchenegger Mar. 0:1
Leitner Fel. / Froschauer Hel. 0:1
Wahl Gün. / Froschauer Hel. 0:1
Zittmayr San. / Reisetbauer Kur. 0:1
Resch Wil. / Tischberger Ann. 0:1
Wahl Gün. / Frühwirth Jan. 0:1
Scheuchenegger Mar. / Tischberger Joh. 0:1
Reisetbauer Kur. / Tischberger Tob. 0:1
Resch Wil. / Scheuchenegger Mar. 0:1
Wahl Gün. / Reisetbauer Kur. 0:2
Reisetbauer Kur. / Froschauer Hel. 0:2
Thürridl Bernhard 3:0
Pretl Werner 5:1
Luger Clemens 5:8
Reisetbauer Kurt 3:12
Wahl Günther 2:8
Leitner Felix 1:3
Froschauer Helmut 1:4
Tischberger Tobias 0:1
Tischberger Anna 0:1
Zittmayr Sandra 0:1
Tischberger Johann Peter 0:1
Frühwirth Jan 0:1
Resch Wilhelm 0:2
Scheuchenegger Martin Franz 0:3
XTTV Result Service (Version 10.0 - 22.08.2018, changelog) | Open Source under GPL | XTTV | OÖTTV-contact | Privacy Policy