Group Landesebenen  Regionalliga  Regionalklasse  Bezirksliga  Bezirksklasse  1. Klasse  2. Klasse  Damen MM  Cup  U18  U15  U13  U11 
League 301 Nord  321 Ost/Mitte  341 Süd/Mitte  361 Süd-West 
Round
Leg 1:
123456789
Leg 2:
123456789
Team BIES4  DUFO1  EBBE1  FREI2  LASB1  PREG1  RIED2  SAXE2  SPWD1  WRTA2 
View Table&Ranking Double Ranking Cross Table Matches Team information Team Captains PDF-Selection
Table: 301 Regionalliga Nord - 2018/2019 (Limit rounds)
Rank

Rank

Points -> match ratio -> number of match won -> game ratio.
Team T-Abbr. M

Team matches (M)

Number of team matches.
W

Win (W)

Number of wins of the team
D

Draw (D)

Number of draws of the team
L

Loss (L)

Number of losses of the team
MR

Match ratio (MR)

Ratio: won single and double match / lost single and double match
GR

Game ratio (GR)

Ratio: won games / lost games
P

Points (P)

Number of points:
Win: 3 points
Draw: 2 points
Loss: 1 points
No line up: 0 points
1. UNIQA Biesenfeld 4 BIES4 18 14 3 1 148 : 47 498 : 227 49
2. DSG-UKJ Froschberg 1 DUFO1 17 15 1 1 141 : 48 464 : 217 48
3. Union Ried/Riedmark 2 RIED2 17 13 1 3 126 : 65 438 : 291 44
4. SPG Union Waldhausen/Dimbach 1 SPWD1 17 8 1 8 97 : 99 382 : 382 34
5. Union Saxen 2 SAXE2 18 7 1 10 91 : 128 340 : 484 33
6. TSU Wartberg/Aist TT 2 WRTA2 17 5 4 8 97 : 112 388 : 410 31
7. DSG Union Freistadt 2 FREI2 17 5 3 9 84 : 117 336 : 429 30
8. Union enerxia Pregarten 1 PREG1 17 4 2 11 80 : 125 344 : 462 27
9. ASKÖ Ebelsberg 1 EBBE1 17 4 1 12 77 : 112 306 : 403 26
10. Union WIMBERGER HAUS Lasberg 1 LASB1 17 2 1 14 55 : 143 288 : 479 22
Single Ranking 301 Regionalliga Nord - 2018/2019
Rank

Rang

1. Erstellung:
a) Grundsätzlich werden alle Siege und Niederlagen der einzelnen Spieler erfasst. Die Spiele unberechtigt eingesetzter Spieler werden nicht gewertet.
b) Einzelne wo-Siege werden als Siege gewertet bzw. einzelne wo-Niederlagen werden als Niederlagen gewertet.
c) Wo-Niederlagen werden nur dann als Niederlagen gewertet, wenn der Spieler mindestens ein Spiel begonnen hat.
d) Gewinnt eine Mannschaft kampflos (wo), weil der Gegner nicht angetreten ist, so werden, entsprechend der Eintragung im Spielbericht, die Spiele gewertet (siehe OÖ Handbuch C II, Ziffer 13).

2. Berechnung:
a) SIEGE plus EINSÄTZE minus NIEDERLAGEN = PLATZZIFFER
b) Bei gleicher Platzziffer wird der Spieler mit der höheren Sieganzahl zuerst gereiht.
c) Bei gleicher Platzziffer und gleicher Sieganzahl wird der Spieler mit den wenigsten Niederlagen zuerst gereiht.
d) Bei gleicher Platzziffer, gleicher Sieganzahl und gleicher Anzahl von Niederlagen wird der Spieler mit den meisten Einsätzen zuerst gereiht.
e) Spieler mit null Siegen bzw. mit nicht mindestens einem Fünftel der möglichen Einsätze werden nicht in die Einzelrangliste aufgenommen.
NamePassNrClub M

Team matches (M)

Number of team matches.
W / L

Wins / Losses (W / L)

Ratio: Wins / Losses from single matches. Pay attention for extra rules for players without any win or without any loss (see Rank).
RC-Rating

RC-Rating

Ratings Central rating ± standard deviation (uncertainty).
For ongoing season: current values.
For former seasons: values at the end of season

AG

Age-Group (AG)

Age-Groups are defined by key date
U 9: under 9 (-1 last U9-year, -2 year before last U9-year, ...)
U11: under 11 (1 first U11-year, 2 second U11-year)
U13: under 13 (1 first U13-year, 2 second U13-year)
U15: under 15 (1 first U15-year, 2 second U15-year)
U18: under 18 (1 first U18-year, 2 second U18-year, 3 third U18-year)
U21: under 21 (1 first U21-year, 2 second U21-year, 3 third U21-year)
S40: Seniors over 40 years
S50: Seniors over 50 years
S60: Seniors over 60 years
S70: Seniors over 70 years
S80: Seniors over 80 years.
1.Simonik David 50075 DUFO 17 42 : 0 1963  ±  92*  
2.Lindinger Pesendorfer Oliver 15546 BIES 17 31 : 6 1596  ±  47  S40
3.Großschedl Jürgen 15525 BIES 17 28 : 9 1529  ±  42  S40
4.Reitetschläger Johannes 14026 BIES 15 27 : 7 1558  ±  45  S50
5.Haider Edmund Maria 15139 RIED 16 26 : 10 1527  ±  41  S50
6.Zittmayr Leopold 19201 RIED 16 26 : 12 1500  ±  39  
7.Hintersteiner Walter 24844 SAXE 15 28 : 15 1487  ±  35  S40
8.Thürridl Bernhard 21486 RIED 11 20 : 5 1586  ±  44  
9.Kagerer Egon 14664 PREG 17 27 : 20 1452  ±  36  S40
9.Steinbichl Stefan 16386 BIES 14 20 : 10 1480  ±  43  S40
9.Leisch Peter 18079 DUFO 12 19 : 7 1512  ±  45  
12.Freynhofer Helmut 12702 SAXE 11 22 : 10 1492  ±  40  S50
12.Gruber Johannes 20931 SPWD 14 22 : 13 1489  ±  36  
14.Angerbauer Michael 23094 DUFO 14 20 : 12 1463  ±  40  
15.Fromm Mario 21802 RIED 11 18 : 8 1510  ±  43  
15.Scharsinger Lukas 20802 WRTA 8 17 : 4 1651  ±  39  
15.Baumfried Maximilian 22903 SPWD 9 17 : 5 1548  ±  53  
18.Kagerer Gilbert 14964 WRTA 9 18 : 8 1562  ±  41  S40
19.Auberger Robert Walter 16156 DUFO 13 17 : 12 1366  ±  33  S40
20.Glinsner Markus 21097 SPWD 17 21 : 21 1441  ±  34  
20.Hackl Simon 23455 FREI 14 19 : 16 1452  ±  37  U213
22.Renner Christian 19283 EBBE 17 20 : 21 1454  ±  36  
22.Wessely Michael 17361 FREI 13 18 : 15 1508  ±  37  
24.Kartusch Christoph 22892 PREG 16 19 : 21 1426  ±  36  
25.Gassner Bernhard 20930 SPWD 17 18 : 22 1398  ±  35  
26.Geyregger Gerhard 15138 PREG 15 16 : 19 1368  ±  40  S50
27.Feldmayr Ernst 9808 EBBE 6 10 : 5 1478  ±  40  S50
28.Huber Melanie 77918 EBBE 17 16 : 24 1367  ±  38  
28.Dinghofer Manuel 22420 WRTA 13 14 : 18 1416  ±  39  
28.Wrba Wolfgang 19991 WRTA 5 9 : 5 1451  ±  36  S40
28.Hochedlinger Günther 18225 DUFO 6 8 : 5 1459  ±  43  
32.Solberger Gottfried 15484 FREI 8 10 : 10 1417  ±  38  S40
33.Mayr Harald 19282 EBBE 6 6 : 6 1410  ±  59  
34.Stütz Mario 14374 LASB 16 13 : 26 1407  ±  34  S40
34.Schlager Jürgen 22632 SAXE 13 10 : 20 1297  ±  40  
34.Pilgerstorfer Thomas 23359 WRTA 6 6 : 9 1398  ±  35  U213
37.Kaindl Karl 14326 SAXE 16 13 : 28 1316  ±  35  S40
38.Reisinger Christian 16703 LASB 13 8 : 22 1359  ±  40  S40
38.Scharsinger Harald 14967 WRTA 10 6 : 17 1355  ±  39  S40
38.Gusner Erich 6742 EBBE 12 6 : 19 1313  ±  40  S60
38.Kases Michelle 70377 FREI 7 5 : 13 1317  ±  31  U151
42.Sandner Marco 23915 FREI 7 4 : 13 1290  ±  53  U211
43.Stütz Thomas 18518 LASB 17 11 : 31 1344  ±  37  
43.Wittinghofer Martin 13308 LASB 17 11 : 31 1355  ±  35  S40
43.Klopf Nico 24047 FREI 9 5 : 17 1288  ±  43  U183
43.Grillenberger Friedrich 13543 SAXE 4 1 : 8 1303  ±  38  S40
43.Luger Clemens 21485 RIED 4 1 : 8 1350  ±  37  
48.Buchberger David 22628 PREG 6 3 : 13 1228  ±  58  
48.Schmid Max 21365 WRTA 4 1 : 9 1253  ±  51  
50.Kletzmair Gottfried 14662 PREG 7 2 : 14 1271  ±  59  S60
50.Plank Rudolf 12098 WRTA 4 1 : 10 1197  ±  49  S50
 
Not ranked:

Not ranked

Players that have played in less than 20% of possible team matches or do not have at least one win are not ranked.
 Lindberg Stefan 14425 BIES 3 6 : 2 1766  ±  47  S40
 Pernerstorfer Christoph 16493 RIED 2 5 : 0 1536  ±  43  S40
 Bauer Christoph 22515 DUFO 3 5 : 2 1626  ±  67  
 Sonnleitner Lukas 23205 FREI 2 4 : 0 1677  ±  38  
 Undesser Martin 14963 WRTA 3 5 : 3 1495  ±  39  S40
 Ringl Michael 23857 FREI 2 4 : 1 1436  ±  39  U152
 Grasser Dominik 23224 BIES 3 4 : 3 1490  ±  45  
 Bauer Richard 10791 DUFO 2 3 : 1 1440  ±  54  S50
 Ehmayr Christian 13708 BIES 2 3 : 1 1456  ±  51  S50
 Dreiling Josef 3867 PREG 3 4 : 4 1263  ±  37  S70
 Höllmüller Stefan 23148 RIED 1 2 : 0 901  ±  49  
 Major Zoltan 23702 BIES 1 2 : 0 1351  ±  41  S50
 Puchinger Helmut 16707 FREI 1 2 : 1 1373  ±  42  S40
 Hörstorfer Johannes 19564 SAXE 2 2 : 2 1187  ±  41  
 Wahl Günther 15261 RIED 2 2 : 2 1275  ±  45  S40
 Kapl David 23419 EBBE 2 2 : 3 1348  ±  39  
 Reisetbauer Kurt 18024 RIED 2 2 : 3 1332  ±  36  S40
 Burgstaller Martin 21356 SPWD 1 1 : 1 1346  ±  35  S50
 Gallistl Alois 8539 LASB 1 1 : 1 814  ±  53  S50
 Hofstätter Rainer 20680 SPWD 1 1 : 1 1200  ±  38  S40
 Streinz Konrad 9433 DUFO 1 1 : 1 894  ±  44  S50
 Wöss Manuel 25086 RIED 1 1 : 1 202  ±  83  
 Wächter Eckhard jun. 17163 WRTA 2 2 : 4 1485  ±  41  S40
 Rudinger Severin 23670 WRTA 1 1 : 2 914  ±  41  U211
 Scheuchenegger Martin Franz 19755 RIED 1 1 : 2 1141  ±  47  
 Glaser Felix 23418 EBBE 2 1 : 3 1253  ±  41  
 Grurl Felix 24313 PREG 2 1 : 4 1067  ±  37  U132
 Donninger Christian 20664 SPWD 1 0 : 2 869  ±  49  S60
 Etzlstorfer Thomas 21255 FREI 1 0 : 2 899  ±  73  
 Fröschl Maximilian 23365 SAXE 1 0 : 2 562  ±  100*  U211
 Haider Manfred 16125 EBBE 1 0 : 2 1170  ±  42  S50
 Hofer David 24218 WRTA 1 0 : 2 328  ±  75  U211
 Horner Thomas 23406 FREI 1 0 : 2 736  ±  66  
 Höller Helmut 23796 LASB 1 0 : 2 508  ±  76  S40
 Kaiselgruber Alfred 23022 SAXE 1 0 : 2 1065  ±  44  S40
 Kitzmüller Andreas 21938 FREI 1 0 : 2 749  ±  54  S40
 Kühberger Josef 13442 SAXE 1 0 : 2 603  ±  112*  S60
 Ladendorfer Heinz 11028 LASB 1 0 : 2 473  ±  77  S50
 Leonhartsberger Simon 20932 SPWD 1 0 : 2 1135  ±  38  
 Mauhart Matthias 22566 EBBE 1 0 : 2 919  ±  58  
 Pilgerstorfer Gerald 16085 PREG 1 0 : 2 781  ±  60  S40
 Riegler Johann 20005 SPWD 1 0 : 2 1209  ±  41  S50
 Sandner Hermann 14620 FREI 1 0 : 2 836  ±  62  S60
 Schmalzer Martin 22183 PREG 1 0 : 2 1147  ±  38  
 Sebök Mate 22904 SPWD 1 0 : 2 603  ±  121*  
 Solberger Thomas 24295 FREI 1 0 : 2 460  ±  117*  U211
 Wagner Johann 13443 SAXE 1 0 : 2 858  ±  84  S50
 Feldmayr Manuel 23417 EBBE 1 0 : 3 630  ±  73  
 Gebetsberger Walter 20685 SPWD 1 0 : 3 1074  ±  46  S40
 Krenn Werner 19487 SAXE 1 0 : 3 1300  ±  38  
 Brunner Bernhard 19522 SAXE 2 0 : 4 1263  ±  45  
 Sebök Robert 50002 SPWD 2 0 : 4 1050  ±  34  S60
 Haider Daniel 18970 LASB 2 0 : 5 1041  ±  43  
 Feldmayr Jan 23422 EBBE 3 0 : 6 522  ±  122*  U213
Double Ranking: 301 Regionalliga Nord - 2018/2019
Rank

Rank

T-Abbr. M

Team matches (M)

Number of team matches.
W / L

Wins / Losses (W / L)

Match-Ratio: Won double matches / Lost double matches
Games

Games

Game-Ration: Won games / Lost games (double)
Pair-Results Player-Results
1. 17 24 : 77 :
Bauer Chr. / Leisch Pet. 2:0
Bauer Ric. / Simonik Dav. 2:0
Hochedlinger Gün. / Angerbauer Mic. 1:0
Simonik Dav. / Bauer Chr. 1:0
Simonik Dav. / Auberger Rob. 8:1
Angerbauer Mic. / Leisch Pet. 7:2
Hochedlinger Gün. / Simonik Dav. 2:1
Auberger Rob. / Angerbauer Mic. 1:2
Streinz Kon. / Simonik Dav. 0:1
Hochedlinger Gün. / Leisch Pet. 0:1
Bauer Christoph 3:0
Bauer Richard 2:0
Simonik David 13:3
Leisch Peter 9:3
Auberger Robert Walter 9:3
Angerbauer Michael 9:4
Hochedlinger Günther 3:2
Streinz Konrad 0:1
2. 18 24 : 82 :
Grasser Dom. / Großschedl Jür. 3:0
Ehmayr Chr. / Major Zol. 1:0
Ehmayr Chr. / Lindinger Pes. 1:0
Steinbichl Ste. / Lindinger Pes. 6:1
Reitetschläger Joh. / Großschedl Jür. 4:2
Lindinger Pes. / Großschedl Jür. 4:2
Steinbichl Ste. / Reitetschläger Joh. 3:3
Lindberg Ste. / Lindinger Pes. 2:1
Grasser Dominik 3:0
Ehmayr Christian 2:0
Major Zoltan 1:0
Lindinger Pesendorfer Oliver 13:4
Großschedl Jürgen 11:4
Steinbichl Stefan 9:4
Reitetschläger Johannes 7:5
Lindberg Stefan 2:1
3. 17 20 : 68 :
Haider Edm. / Reisetbauer Kur. 1:0
Zittmayr Leo. / Fromm Mar. 1:0
Haider Edm. / Höllmüller Ste. 1:0
Pernerstorfer Chr. / Thürridl Ber. 1:0
Zittmayr Leo. / Thürridl Ber. 8:1
Haider Edm. / Fromm Mar. 7:1
Zittmayr Leo. / Haider Edm. 1:2
Zittmayr Leo. / Reisetbauer Kur. 0:1
Zittmayr Leo. / Luger Cle. 0:1
Zittmayr Leo. / Wahl Gün. 0:1
Thürridl Ber. / Fromm Mar. 0:1
Luger Cle. / Pernerstorfer Chr. 0:1
Haider Edm. / Luger Cle. 0:2
Höllmüller Stefan 1:0
Thürridl Bernhard 9:2
Fromm Mario 8:2
Haider Edmund Maria 10:5
Zittmayr Leopold 10:6
Reisetbauer Kurt 1:1
Pernerstorfer Christoph 1:1
Wahl Günther 0:1
Luger Clemens 0:4
4. 17 17 : 65 :
Wrba Wol. / Dinghofer Man. 4:0
Undesser Mar. / Kagerer Gil. 2:0
Wächter Eck. jun. / Wrba Wol. 1:0
Plank Rud. / Kagerer Gil. 1:0
Kagerer Gil. / Scharsinger Luk. 1:0
Undesser Mar. / Pilgerstorfer Tho. 1:0
Schmid Max. / Pilgerstorfer Tho. 1:0
Wächter Eck. jun. / Dinghofer Man. 1:0
Plank Rud. / Scharsinger Har. 1:0
Kagerer Gil. / Scharsinger Har. 1:1
Scharsinger Har. / Dinghofer Man. 1:1
Scharsinger Har. / Scharsinger Luk. 1:1
Kagerer Gil. / Dinghofer Man. 1:2
Scharsinger Luk. / Pilgerstorfer Tho. 0:1
Scharsinger Luk. / Rudinger Sev. 0:1
Schmid Max. / Dinghofer Man. 0:1
Schmid Max. / Hofer Dav. 0:1
Schmid Max. / Scharsinger Luk. 0:1
Scharsinger Har. / Pilgerstorfer Tho. 0:1
Dinghofer Man. / Pilgerstorfer Tho. 0:2
Plank Rud. / Scharsinger Luk. 0:2
Wrba Wolfgang 5:0
Undesser Martin 3:0
Wächter Eckhard jun. 2:0
Kagerer Gilbert 6:3
Dinghofer Manuel 7:6
Scharsinger Harald 4:4
Plank Rudolf 2:2
Pilgerstorfer Thomas 2:4
Scharsinger Lukas 2:6
Schmid Max 1:3
Rudinger Severin 0:1
Hofer David 0:1
5. 17 17 : 63 :
Sebök Rob. / Glinsner Mar. 2:0
Glinsner Mar. / Baumfried Max. 7:2
Gassner Ber. / Gruber Joh. 8:6
Hofstätter Rai. / Glinsner Mar. 0:1
Gebetsberger Wal. / Gassner Ber. 0:1
Gassner Ber. / Glinsner Mar. 0:1
Burgstaller Mar. / Glinsner Mar. 0:1
Gassner Ber. / Leonhartsberger Sim. 0:1
Riegler Joh. / Glinsner Mar. 0:1
Sebök Mat. / Glinsner Mar. 0:1
Sebök Robert 2:0
Baumfried Maximilian 7:2
Glinsner Markus 9:7
Gruber Johannes 8:6
Gassner Bernhard 8:9
Burgstaller Martin 0:1
Hofstätter Rainer 0:1
Leonhartsberger Simon 0:1
Sebök Mate 0:1
Riegler Johann 0:1
Gebetsberger Walter 0:1
6. 18 15 : 56 :
Freynhofer Hel. / Krenn Wer. 1:0
Kaindl Kar. / Brunner Ber. 1:0
Grillenberger Fri. / Hörstorfer Joh. 1:0
Freynhofer Hel. / Kaindl Kar. 6:4
Schlager Jür. / Hintersteiner Wal. 5:6
Grillenberger Fri. / Hintersteiner Wal. 1:1
Kaindl Kar. / Fröschl Max. 0:1
Kühberger Jos. / Hörstorfer Joh. 0:1
Grillenberger Fri. / Kaindl Kar. 0:1
Brunner Ber. / Hintersteiner Wal. 0:1
Kaiselgruber Alf. / Hintersteiner Wal. 0:1
Kaindl Kar. / Schlager Jür. 0:2
Krenn Werner 1:0
Freynhofer Helmut 7:4
Kaindl Karl 7:8
Hintersteiner Walter 6:9
Schlager Jürgen 5:8
Grillenberger Friedrich 2:2
Brunner Bernhard 1:1
Hörstorfer Johannes 1:1
Fröschl Maximilian 0:1
Kaiselgruber Alfred 0:1
Kühberger Josef 0:1
7. 17 15 : 54 :
Huber Mel. / Renner Chr. 12:5
Mayr Har. / Gusner Eri. 3:2
Gusner Eri. / Feldmayr Ern. 0:1
Haider Man. / Gusner Eri. 0:1
Mauhart Mat. / Gusner Eri. 0:1
Gusner Eri. / Feldmayr Man. 0:1
Feldmayr Ern. / Kapl Dav. 0:2
Glaser Fel. / Feldmayr Ern. 0:2
Gusner Eri. / Feldmayr Jan. 0:3
Huber Melanie 12:5
Renner Christian 12:5
Mayr Harald 3:2
Gusner Erich 3:9
Haider Manfred 0:1
Mauhart Matthias 0:1
Feldmayr Manuel 0:1
Glaser Felix 0:2
Kapl David 0:2
Feldmayr Jan 0:3
Feldmayr Ernst 0:5
8. 17 13 : 56 :
Ringl Mic. / Klopf Nic. 1:0
Sonnleitner Luk. / Hackl Sim. 1:0
Puchinger Hel. / Kases Mic. 1:0
Hackl Sim. / Wessely Mic. 8:3
Sandner Mar. / Kases Mic. 1:1
Sandner Mar. / Klopf Nic. 1:3
Etzlstorfer Tho. / Solberger Tho. 0:1
Kitzmüller And. / Solberger Got. 0:1
Horner Tho. / Sonnleitner Luk. 0:1
Ringl Mic. / Wessely Mic. 0:1
Sandner Her. / Wessely Mic. 0:1
Sandner Mar. / Solberger Got. 0:1
Hackl Sim. / Solberger Got. 0:2
Kases Mic. / Klopf Nic. 0:2
Kases Mic. / Solberger Got. 0:2
Solberger Got. / Klopf Nic. 0:2
Puchinger Helmut 1:0
Hackl Simon 9:5
Wessely Michael 8:5
Sandner Marco 2:5
Kases Michelle 2:5
Klopf Nico 2:7
Ringl Michael 1:1
Sonnleitner Lukas 1:1
Sandner Hermann 0:1
Kitzmüller Andreas 0:1
Horner Thomas 0:1
Etzlstorfer Thomas 0:1
Solberger Thomas 0:1
Solberger Gottfried 0:8
9. 17 11 : 54 :
Stütz Mar. / Gallistl Alo. 1:0
Stütz Tho. / Wittinghofer Mar. 7:9
Stütz Mar. / Reisinger Chr. 3:9
Stütz Mar. / Wittinghofer Mar. 0:1
Reisinger Chr. / Haider Dan. 0:1
Stütz Mar. / Höller Hel. 0:1
Stütz Tho. / Haider Dan. 0:1
Stütz Mar. / Ladendorfer Hei. 0:1
Gallistl Alois 1:0
Wittinghofer Martin 7:10
Stütz Thomas 7:10
Stütz Mario 4:12
Reisinger Christian 3:10
Höller Helmut 0:1
Ladendorfer Heinz 0:1
Haider Daniel 0:2
10. 17 8 : 44 :
Kletzmair Got. / Grurl Fel. 1:0
Dreiling Jos. / Kagerer Ego. 2:1
Kartusch Chr. / Geyregger Ger. 3:6
Kartusch Chr. / Kagerer Ego. 1:1
Kagerer Ego. / Geyregger Ger. 1:4
Buchberger Dav. / Geyregger Ger. 0:1
Kartusch Chr. / Grurl Fel. 0:1
Buchberger Dav. / Kagerer Ego. 0:1
Pilgerstorfer Ger. / Schmalzer Mar. 0:1
Kartusch Chr. / Buchberger Dav. 0:4
Kletzmair Got. / Kagerer Ego. 0:6
Dreiling Josef 2:1
Geyregger Gerhard 4:11
Kartusch Christoph 4:12
Kagerer Egon 4:13
Grurl Felix 1:1
Kletzmair Gottfried 1:6
Pilgerstorfer Gerald 0:1
Schmalzer Martin 0:1
Buchberger David 0:6
XTTV Result Service (Version 10.0 - 22.08.2018, changelog) | Open Source under GPL | XTTV | OÖTTV-contact | Privacy Policy