XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
INZI
LECH
LECK
MIEM
REUT
SVGT
TFES
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Landesliga Grunddurchgang
Herren Landesliga Play-Off
Herren Gebietsklasse
Damen
U18 Jugend
U15 Schüler
U13 Unterstufe Herbst
U13 Unterstufe Frühjahr
Einsteigerklassen
League
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland
Gebietsklasse Qualifikation der Zweiten
Round
Leg 1:
H01
H02
H03
H04
H05
H06
H07
Leg 2:
H08
H09
H10
H11
F01
F02
F03
Leg 3:
F04
F05
F06
F07
F08
F09
F10
Team
INZI4
LECH1
LECK2
MIEM2
REUT2
SVGT5
TFES2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Tiroler MM Allgemein
[alle]
Einsteigerklasse Innsbruck/Oberland
Einsteigerklasse Innsbruck/Unterland
Landesliga A Grunddurchgang
Landesliga Meister-Play-Off
Landesliga B Grunddurchgang
Landesliga Play-Off A/B
Landesliga C Grunddurchgang
Landesliga Play-Off B/C
Landesliga D Grunddurchgang
Landesliga Play-Off C/D
Landesliga E Grunddurchgang
Landesliga Play-Off D/E
Landesliga Abstiegs-Play-Off
Gebietsklasse Innsbruck/Oberland
Gebietsklasse Innsbruck/Unterland
Gebietsklasse Qualifikation der Zweiten
Damen Klasse
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Endrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Endrunde Frühjahr Plätze 1 - 4
U13 Endrunde Frühjahr Plätze 5 - 8
U13 Endrunde Herbst Gruppe A
U13 Endrunde Herbst Gruppe B
U13 Endrunde Herbst Plätze 1 - 4
U13 Endrunde Herbst Plätze 5 - 8
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe A
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe B
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe C
U13 Vorrunde Frühjahr Gruppe D
U13 Vorrunde Herbst Gruppe A
U13 Vorrunde Herbst Gruppe B
U13 Vorrunde Herbst Gruppe C
U13 Vorrunde Herbst Gruppe D
U15 Schüler Liga
U18 Frühjahr Plätze 1 - 6
U18 Frühjahr Plätze 7 - 12
U18 Herbst Gruppe A
U18 Herbst Gruppe B
U18 Herbst Plätze 1 - 6
U18 Herbst Plätze 7 - 11
[a]
1
2
3
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
INZI
LECH
LECK
MIEM
REUT
SVGT
TFES
[alle]
LECH1
LECK2
MIEM2
REUT2
TFES2
INZI4
SVGT5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: Gebietsklasse Innsbruck/Oberland, Leg 1, Round 6 (duration: 22.10.2017-04.11.2017)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
6
Thu.
02.11.2017 20:00
TFES2
-
MIEM2
3:7
Kindergarten Telfes, Turnhalle
Markus Mayr
Robert Stocker
0:3
Robert Hammer
Konrad Jäger
3:0
Robert Mairhofer
Markus Wild
0:3
Markus Mayr
/
Robert Hammer
Robert Stocker
/
Markus Wild
2:3
Robert Hammer
Robert Stocker
3:1
Markus Mayr
Markus Wild
0:3
Robert Mairhofer
Konrad Jäger
3:2
Robert Hammer
Markus Wild
0:3
Robert Mairhofer
Robert Stocker
0:3
Markus Mayr
Konrad Jäger
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
6
Mon.
23.10.2017 18:00
LECK2
-
REUT2
3:7
VS Landeck/Perjen
Norbert Strasser
Gerhard Mader
0:3
Gerhard Senn
Wolfgang Schafbauer
1:3
Hans Schmid
Gerhard Wagner
3:2
Gerhard Senn
/
Hans Schmid
Wolfgang Schafbauer
/
Gerhard Mader
0:3
Gerhard Senn
Gerhard Mader
3:1
Norbert Strasser
Gerhard Wagner
0:3
Hans Schmid
Wolfgang Schafbauer
1:3
Gerhard Senn
Gerhard Wagner
1:3
Hans Schmid
Gerhard Mader
3:0
Norbert Strasser
Wolfgang Schafbauer
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
6
Mon.
23.10.2017 19:00
LECH1
-
SVGT5
8:2
VS Lechaschau, Turnhalle
Niklas Wex
Lukas Egger
0:3
Hannes Traxler
Josef Ertl
3:0
Patrick Larcher
Albert Plachel
3:0
Hannes Traxler
/
Patrick Larcher
Lukas Egger
/
Albert Plachel
3:1
Hannes Traxler
Lukas Egger
3:1
Niklas Wex
Albert Plachel
3:2
Patrick Larcher
Josef Ertl
3:1
Hannes Traxler
Albert Plachel
3:0
Patrick Larcher
Lukas Egger
0:3
Niklas Wex
Josef Ertl
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
TTTV-contact
|
Privacy Policy