XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALKV
BACH
DWEL
GALS
GASP
KEPI
SGNM
WELS
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
Kids+
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ALKV2
BACH4
BACH5
DWEL5
GALS3
GASP3
KEPI2
SGNM4
WELS10
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC Erste Klasse
OMC Zweite Klasse
151 Landesliga - Damen
251 Regionalliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
622 Bezirksklasse Mühlviertel Perg
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz Land - Krems
642 Bezirksklasse Wels - Kremstal
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
801 2. Klasse Linz / Mühlviertel
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
861 2. Klasse Vöcklabruck
862 2. Klasse Vöcklabruck Frühjahr
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 Landesliga
U13 1. Klasse
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U13 Qualifikation 3
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 Qualifikation M 1
U15 Qualifikation M 2
U18 Landesliga
U18 1. Klasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ALKV
BACH
DWEL
GALS
GASP
KEPI
SGNM
WELS
[alle]
ALKV2
KEPI2
GALS3
GASP3
BACH4
SGNM4
DWEL5
BACH5
WELS10
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 761 1. Klasse LL - Wels - WL, Leg 2, Round 3 (duration: 29.01.2018-03.02.2018)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
3
Fri.
02.02.2018 19:00
WELS10
-
ALKV2
8:4
Sporthalle Vogelweide
Miladin Koturovic
Gerhard Buchner
3:2
Martin Wiesinger
Stefan Paschinger
3:1
Severin Humenberger
Johann Zallinger
3:2
Wolfgang Jakubec
Bernhard Fleischhackl
3:0
Miladin Koturovic
/
Severin Humenberger
Stefan Paschinger
/
Gerhard Buchner
2:3
Miladin Koturovic
Stefan Paschinger
1:3
Martin Wiesinger
Gerhard Buchner
0:3
Wolfgang Jakubec
Johann Zallinger
0:3
Severin Humenberger
Bernhard Fleischhackl
3:0
Wolfgang Jakubec
/
Martin Wiesinger
Bernhard Fleischhackl
/
Johann Zallinger
3:0
Wolfgang Jakubec
Stefan Paschinger
3:2
Miladin Koturovic
Bernhard Fleischhackl
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Fri.
02.02.2018 18:00
KEPI2
-
GALS3
2:8
VS Kematen
Sirud Naser Yousif
Hermann Lackner
2:3
Markus Alois Bachschweller
Siegfried Mairhuber
0:3
Stefan Patrick Steiner
Karl Mayr
0:3
Leon Elia Lerchl
Hermann Leeb
3:2
Markus Alois Bachschweller
/
Stefan Patrick Steiner
Siegfried Mairhuber
/
Hermann Leeb
1:3
Sirud Naser Yousif
Siegfried Mairhuber
0:3
Markus Alois Bachschweller
Hermann Lackner
0:3
Leon Elia Lerchl
Karl Mayr
0:3
Stefan Patrick Steiner
Hermann Leeb
2:3
Sirud Naser Yousif
/
Leon Elia Lerchl
Karl Mayr
/
Hermann Lackner
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Mon.
29.01.2018 19:30
BACH5
-
DWEL5
1:9
VS Bachmanning
Kevin Thurnberger
Maria Weber
0:3
Andreas Stöger
Gerhard Holzinger
1:3
Wolfgang Mair
Paul Stindl
2:3
Michael Heckmann
Laurenz Neudorfer
0:3
Andreas Stöger
/
Kevin Thurnberger
Maria Weber
/
Laurenz Neudorfer
0:3
Andreas Stöger
Maria Weber
0:3
Kevin Thurnberger
Gerhard Holzinger
3:2
Wolfgang Mair
Laurenz Neudorfer
0:3
Michael Heckmann
Paul Stindl
0:3
Wolfgang Mair
/
Michael Heckmann
Gerhard Holzinger
/
Paul Stindl
0:3
Show result
Confirmed by system
2
3
Mon.
29.01.2018 19:30
BACH4
-
GASP3
8:2
VS Bachmanning
Manfred Graf
Gerald Wiesner
2:3
Raphael Peter Brandstötter
Bernhard Josef Ebner
3:1
Günter Leitzenberger
Alfred Meisinger
3:0
Christian Mittermayr
Martin Werner
3:1
Raphael Peter Brandstötter
/
Christian Mittermayr
Martin Werner
/
Alfred Meisinger
3:1
Raphael Peter Brandstötter
Gerald Wiesner
3:0
Manfred Graf
Bernhard Josef Ebner
2:3
Günter Leitzenberger
Martin Werner
3:0
Christian Mittermayr
Alfred Meisinger
3:0
Manfred Graf
/
Günter Leitzenberger
Gerald Wiesner
/
Bernhard Josef Ebner
3:0
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy