XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BRAU
FEMO
FRIE
HOAC
MOOS
OSTM
STJO
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
Kids+
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
BRAU5
FEMO3
FRIE3
FRIE4
HOAC3
MOOS2
OSTM4
STJO3
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC Erste Klasse
OMC Zweite Klasse
151 Landesliga - Damen
251 Regionalliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
622 Bezirksklasse Mühlviertel Perg
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz Land - Krems
642 Bezirksklasse Wels - Kremstal
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
801 2. Klasse Linz / Mühlviertel
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
861 2. Klasse Vöcklabruck
862 2. Klasse Vöcklabruck Frühjahr
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 Landesliga
U13 1. Klasse
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U13 Qualifikation 3
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 Qualifikation M 1
U15 Qualifikation M 2
U18 Landesliga
U18 1. Klasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
BRAU
FEMO
FRIE
HOAC
MOOS
OSTM
STJO
[alle]
MOOS2
FEMO3
HOAC3
STJO3
FRIE3
OSTM4
FRIE4
BRAU5
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 771 1. Klasse Innv. / Braunau, Leg 2, Round 7 (duration: 05.03.2018-10.03.2018)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
7
Fri.
09.03.2018 19:30
FEMO3
-
BRAU5
0:10
VS Moosdorf
Melissa Webersberger
Albert Seidl
0:3
Ferdinand Oberndorfer
Walter Forst
0:3
Christopher Esterbauer
Franz Bruckbauer
0:3
Maria Niederreiter
Hermann Wührer
0:3
Ferdinand Oberndorfer
/
Christopher Esterbauer
Hermann Wührer
/
Walter Forst
0:3
Ferdinand Oberndorfer
Albert Seidl
0:3
Melissa Webersberger
Walter Forst
0:3
Christopher Esterbauer
Hermann Wührer
0:3
Maria Niederreiter
Franz Bruckbauer
0:3
Maria Niederreiter
/
Melissa Webersberger
Albert Seidl
/
Franz Bruckbauer
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Fri.
09.03.2018 19:30
FRIE3
-
MOOS2
7:7
NMS Friedburg
Michael Weber
Alexander Nowotka
1:3
Lorenz Zauner
Georg Öller
3:0
Peter Schindecker
Stefan Huemer
3:0
Walter Schöfegger
Manfred Ortner
3:2
Lorenz Zauner
/
Peter Schindecker
Manfred Ortner
/
Georg Öller
1:3
Lorenz Zauner
Alexander Nowotka
1:3
Michael Weber
Georg Öller
1:3
Peter Schindecker
Manfred Ortner
3:1
Walter Schöfegger
Stefan Huemer
3:2
Walter Schöfegger
/
Michael Weber
Alexander Nowotka
/
Stefan Huemer
3:1
Lorenz Zauner
Manfred Ortner
1:3
Walter Schöfegger
Alexander Nowotka
2:3
Peter Schindecker
Georg Öller
3:0
Michael Weber
Stefan Huemer
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Mon.
05.03.2018 19:30
OSTM4
-
HOAC3
8:6
HS Ostermiething
Siegfried Wengler
Andreas Auberger
2:3
Helmut Hoffmann
Gerhard Feichtinger
3:2
Johann Schmid
Thomas Waltl
3:0
Franz Huber
Hubert Knoll
1:3
Franz Huber
/
Johann Schmid
Hubert Knoll
/
Gerhard Feichtinger
1:3
Helmut Hoffmann
Andreas Auberger
3:0
Siegfried Wengler
Gerhard Feichtinger
3:2
Johann Schmid
Hubert Knoll
2:3
Franz Huber
Thomas Waltl
3:1
Siegfried Wengler
/
Helmut Hoffmann
Thomas Waltl
/
Andreas Auberger
3:0
Helmut Hoffmann
Hubert Knoll
3:1
Franz Huber
Andreas Auberger
2:3
Johann Schmid
Gerhard Feichtinger
1:3
Siegfried Wengler
Thomas Waltl
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
7
Thu.
08.03.2018 19:30
STJO3
-
FRIE4
6:8
Mehrzweckhalle Sankt Johann am Walde
Hannes Penninger
Florian Lugstein
0:3
Bernhard Penzendorfer
Markus Altenberger
3:1
Michael Weilbold
Daniel Mühlberger
1:3
Günter Fessl
Sebastian Kasper
0:3
Bernhard Penzendorfer
/
Michael Weilbold
Markus Altenberger
/
Daniel Mühlberger
3:0
Bernhard Penzendorfer
Florian Lugstein
0:3
Hannes Penninger
Markus Altenberger
3:0
Michael Weilbold
Sebastian Kasper
0:3
Günter Fessl
Daniel Mühlberger
3:0
Günter Fessl
/
Hannes Penninger
Sebastian Kasper
/
Florian Lugstein
1:3
Bernhard Penzendorfer
Sebastian Kasper
3:0
Günter Fessl
Florian Lugstein
1:3
Michael Weilbold
Markus Altenberger
3:1
Hannes Penninger
Daniel Mühlberger
2:3
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy