XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALTS
BIES
HEGE
KAPF
NEUD
SALZ
SGML
WELS
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Herren Play-off
Damen Play-off
Herren-Bundesliga
Damen-Bundesliga
Herren-Qualifikation
Damen-Qualifikation
U21 männlich
U21 weiblich
U18 männlich
U18 weiblich
U15 männlich
U15 weiblich
U13 männlich
U13 weiblich
League
1. Herren-Bundesliga
2. A
2. B
2. Platz 01-04
2. Platz 05-08
2. Platz 09-12
2. Platz 13-16
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
ALTS1
BIES1
HEGE1
KAPF2
NEUD1
SALZ1
SGML1
WELS2
View
Table&Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren
[alle]
1. Damen-Bundesliga
Meister Play-off Damen
2. Damen-Bundesliga
1. Herren-Bundesliga
Meister Play-off Herren
2. Herren-Bundesliga A
2. Herren-Bundesliga B
2. Herren-Bundesliga Platz 01-04
2. Herren-Bundesliga Platz 05-08
2. Herren-Bundesliga Platz 09-12
2. Herren-Bundesliga Platz 13-16
Spiel um Platz 1
Spiel um Platz 3
Spiel um Platz 5
Vorrunde A
Vorrunde B
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-8
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-8
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-2
Platz 3-4
Platz 5-6
Vorrunde A
Vorrunde B
Platz 1-3
Platz 4-6
Platz 7-9
Vorrunde A
Vorrunde B
Vorrunde C
Platz 1-4
Platz 5-7
Vorrunde A
Vorrunde B
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
ALTS
BIES
HEGE
KAPF
NEUD
SALZ
SGML
WELS
[alle]
KTTV - HEGE1
NÖTTV - NEUD1
OÖTTV - BIES1
OÖTTV - ALTS1
OÖTTV - WELS2
STTTV - KAPF2
STTV - SALZ1
WTTV - SGML1
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 2. Herren-Bundesliga B, Leg 1, Round 6 (original date: 13.11.2011)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
6
Sun.
13.11.2011 10:00
NEUD1
-
HEGE1
9:1
Freizeitzentrum Wr. Neudorf / Sporthalle
Jürgen Hönigsperger
Thomas Tripolt
3:0
Tarek Al-Samhoury
Darko Jamsek
3:0
Wojciech Kolodziejczyk
Alexander Rems
3:0
Dmitrij Levenko
Dominik Dlopst
3:0
Tarek Al-Samhoury
Thomas Tripolt
3:0
Jürgen Hönigsperger
Darko Jamsek
0:3
Dmitrij Levenko
Alexander Rems
3:0
Wojciech Kolodziejczyk
Dominik Dlopst
3:1
Dmitrij Levenko
Darko Jamsek
3:2
Jürgen Hönigsperger
Dominik Dlopst
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
1
6
Sun.
13.11.2011 10:00
SALZ1
-
ALTS1
7:9
SZM - Sportzentrum Mitte
Ernst Bernthaler
William Maybanks
0:3
Gabor Toth
Clemens Gal
3:0
Thomas Auer
Michael Worischek
3:2
Patrick Berger
Jörg-Peter Pichler
1:3
Ernst Bernthaler
Clemens Gal
0:3
Gabor Toth
William Maybanks
3:1
Thomas Auer
Jörg-Peter Pichler
3:1
Patrick Berger
Michael Worischek
0:3
Gabor Toth
Jörg-Peter Pichler
3:1
Patrick Berger
Clemens Gal
0:3
Ernst Bernthaler
Michael Worischek
0:3
Thomas Auer
William Maybanks
2:3
Gabor Toth
Michael Worischek
3:2
Thomas Auer
Clemens Gal
3:2
Ernst Bernthaler
Jörg-Peter Pichler
0:3
Patrick Berger
William Maybanks
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
6
Sun.
13.11.2011 10:00
SGML1
-
KAPF2
9:5
HS Langenzersdorf
Matthias Kral
Patrick Windisch
3:0
Miroslav Cecava
David Vorcnik
3:2
David Karas
Miklos Somosi
1:3
Christian Wolf
Hannes Zenz
0:3
Matthias Kral
David Vorcnik
2:3
Miroslav Cecava
Patrick Windisch
3:1
David Karas
Hannes Zenz
3:1
Christian Wolf
Miklos Somosi
2:3
Miroslav Cecava
Hannes Zenz
3:0
Christian Wolf
David Vorcnik
3:0
Matthias Kral
Miklos Somosi
1:3
David Karas
Patrick Windisch
3:0
Miroslav Cecava
Miklos Somosi
3:0
David Karas
David Vorcnik
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
6
Sun.
13.11.2011 10:00
BIES1
-
WELS2
2:9
Leonardo da Vinci Schule
Bernhard Doppelbauer
Christian Spindler
3:1
Michael Leonhartsberger
Stojan Plavsic
1:3
Janos Kovacs jun.
Klaus Angleitner
1:3
Peter Konrad
Christoph Reiter
2:3
Michael Leonhartsberger
Christian Spindler
2:3
Bernhard Doppelbauer
Stojan Plavsic
2:3
Peter Konrad
Klaus Angleitner
0:3
Janos Kovacs jun.
Christoph Reiter
3:1
Peter Konrad
Stojan Plavsic
0:3
Michael Leonhartsberger
Christoph Reiter
0:3
Bernhard Doppelbauer
Christoph Reiter
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
ÖTTV-contact
|
Privacy Policy