XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
HABE
HIRS
OSWA
PREG
RAIN
SROH
UBLF
WLDB
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
722 Perg Umgebung
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
HABE2
HIRS3
OSWA3
PREG4
RAIN3
RAIN4
SROH3
UBLF1
WLDB1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC 1. Klasse
OMC 2. Klasse
151 Landesliga - Damen - Frühjahr
151 Landesliga - Damen - Herbst
251 Regionalliga - Damen - Frühjahr
251 Regionalliga - Damen - Herbst
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel/WL/LL
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
622 Bezirksklasse Mühlviertel Perg
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz Land - Krems
642 Bezirksklasse Wels - Kremstal
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landesklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesklasse
U15 Landesliga
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U15 Qualifikation 3
U18 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
HABE
HIRS
OSWA
PREG
RAIN
SROH
UBLF
WLDB
[alle]
UBLF1
WLDB1
HABE2
OSWA3
RAIN3
SROH3
HIRS3
RAIN4
PREG4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte, Leg 2, Round 4 (duration: 11.02.2019-15.02.2019)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
4
Fri.
15.02.2019 19:00
OSWA3
-
UBLF1
8:2
VS St. Oswald
Christian Haidvogl
Andreas Enzenhofer
3:1
Maximilian Kölz
Josef Hofer
3:1
Lukas Kreslehner
Manuel Schwarz
3:0
Robert Danner
Karl Heinz Sudra
3:1
Lukas Kreslehner
/
Christian Haidvogl
Andreas Enzenhofer
/
Josef Hofer
3:2
Maximilian Kölz
Andreas Enzenhofer
3:1
Christian Haidvogl
Josef Hofer
2:3
Lukas Kreslehner
Karl Heinz Sudra
2:3
Robert Danner
Manuel Schwarz
3:0
Maximilian Kölz
/
Robert Danner
Karl Heinz Sudra
/
Manuel Schwarz
3:0
Show result
Confirmed by system
2
4
Thu.
14.02.2019 19:30
HIRS3
-
RAIN3
8:4
VS Hirschbach
Alexander Haider
Tobias Neunteufel
2:3
Mathias Mayer
Christian Seidl
3:0
Herbert Pirklbauer
Matthias Jahn
3:0
Christoph Hammer
Emmerich Wagner
3:1
Herbert Pirklbauer
/
Alexander Haider
Tobias Neunteufel
/
Matthias Jahn
3:2
Mathias Mayer
Tobias Neunteufel
3:1
Alexander Haider
Christian Seidl
3:0
Herbert Pirklbauer
Emmerich Wagner
2:3
Christoph Hammer
Matthias Jahn
3:0
Mathias Mayer
/
Christoph Hammer
Emmerich Wagner
/
Christian Seidl
2:3
Mathias Mayer
Emmerich Wagner
0:3
Christoph Hammer
Tobias Neunteufel
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
2
4
Fri.
15.02.2019 19:30
SROH3
-
RAIN4
10:0
VS Reichenau
Ali Tahernezhad
Timo Zeiner
3:1
Rudolf Heindl
Fabian Freudenthaler
3:0
Patrick Nimmervoll
Philip Seidl
3:0
Ulrich Stockhammer
Samuel Lengauer
3:0
Rudolf Heindl
/
Ulrich Stockhammer
Samuel Lengauer
/
Timo Zeiner
3:0
Rudolf Heindl
Timo Zeiner
3:0
Ali Tahernezhad
Fabian Freudenthaler
3:0
Patrick Nimmervoll
Samuel Lengauer
3:1
Ulrich Stockhammer
Philip Seidl
3:0
Patrick Nimmervoll
/
Ali Tahernezhad
Fabian Freudenthaler
/
Philip Seidl
3:1
Show result
Confirmed by system
2
4
Thu.
14.02.2019 19:00
PREG4
-
HABE2
7:7
VS Pregarten
Michael Zwittag
Kurt Fischerlehner
3:1
Felix Nöbauer
Manuel Hinterdorfer
1:3
Erwin Kranawitter
Walter Scheuchenpflug
3:1
Adrian Kastl
Christian Tucho
3:0
Adrian Kastl
/
Erwin Kranawitter
Manuel Hinterdorfer
/
Christian Tucho
3:0
Michael Zwittag
Manuel Hinterdorfer
3:0
Felix Nöbauer
Kurt Fischerlehner
2:3
Adrian Kastl
Walter Scheuchenpflug
3:0
Erwin Kranawitter
Christian Tucho
0:3
Michael Zwittag
/
Felix Nöbauer
Walter Scheuchenpflug
/
Kurt Fischerlehner
1:3
Adrian Kastl
Manuel Hinterdorfer
0:3
Michael Zwittag
Christian Tucho
3:2
Felix Nöbauer
Walter Scheuchenpflug
0:3
Erwin Kranawitter
Kurt Fischerlehner
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy