XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
BACH
EBSW
GSCH
NEUK
RÜST
SGTV
TIMK
VÖCK
WLFG
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U17
U15
U13
U11
League
601 Linz/Mühlviertel West
602 Mühlviertel Mitte Nord
611 Linz Umg. / MV - FR
612 Linz Umg. / MV - PE
621 Enns Umg. / MV Ost
631 Steyr Umg. / LL
632 Steyr Umg. Süd
641 Linz / Wels -Umgebung
651 LL - WE - WL - GM
652 Salzkammergut
661 LL - Wels Umg. Nord
662 Vöcklabruck/Hausruck
671 Innviertel/Braunau
672 Innviertel/Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
BACH4
EBSW3
GSCH2
NEUK2
RÜST4
SGTV2
TIMK2
VÖCK3
WLFG2
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
151 Landesliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Linz,LL Umg. / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Wels u. Umland
571 Bezirksliga Innv.u.Umland
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz / Wels -Umgebung
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
752 1. Klasse Salzkammergut 2
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
801 2. Klasse Linz / Mühlviertel
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
BACH
EBSW
GSCH
NEUK
RÜST
SGTV
TIMK
VÖCK
WLFG
[alle]
WLFG2
NEUK2
GSCH2
SGTV2
TIMK2
EBSW3
VÖCK3
RÜST4
BACH4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck, Leg 1, Round 6 (duration: 20.11.2023-)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
6
Fri.
24.11.2023 19:30
VÖCK3
-
NEUK2
8:4
VS Vöcklamarkt
w.o.
Christian Hemetsberger
0:3
Karl Schneeweiß
Josef Pollhammer
3:0
Roland Alexander Brandmayr
Josef Köttl
3:0
Alexander Brandmayr
Helmut Schlosser
3:2
w.o.
/
w.o.
Helmut Schlosser
/
Josef Köttl
0:3
Karl Schneeweiß
Christian Hemetsberger
3:0
w.o.
Josef Pollhammer
0:3
Roland Alexander Brandmayr
Helmut Schlosser
1:3
Alexander Brandmayr
Josef Köttl
3:0
Karl Schneeweiß
/
Alexander Brandmayr
Christian Hemetsberger
/
Josef Pollhammer
3:0
Karl Schneeweiß
Helmut Schlosser
3:0
Alexander Brandmayr
Christian Hemetsberger
3:0
Show result
Confirmed by system
1
6
Thu.
23.11.2023 19:45
BACH4
-
GSCH2
8:2
VS Bachmanning
Olivia Berger
Alexander Lang
3:1
Ernst Mittermayr
Alexander Pühringer
3:1
Jakob Kronsteiner
Franz Mayrhofer
3:1
Andreas Schatzl
Tom Kronberger
2:3
Ernst Mittermayr
/
Olivia Berger
Alexander Lang
/
Franz Mayrhofer
3:0
Ernst Mittermayr
Alexander Lang
3:1
Olivia Berger
Alexander Pühringer
3:2
Jakob Kronsteiner
Tom Kronberger
1:3
Andreas Schatzl
Franz Mayrhofer
3:1
Andreas Schatzl
/
Jakob Kronsteiner
Tom Kronberger
/
Alexander Pühringer
3:2
Show result
Confirmed by system
1
6
Thu.
23.11.2023 19:00
SGTV2
-
RÜST4
9:1
NMS Timelkam
Heinz Schmutz
Pascal Humer
3:0
Gerhard Studener
Martin Rebhan
3:1
Karl Schürrer
Jindra Strupl
3:0
Roland Zweimüller
Toni Prantl
3:0
Roland Zweimüller
/
Gerhard Studener
Toni Prantl
/
Pascal Humer
3:0
Heinz Schmutz
Martin Rebhan
3:1
Gerhard Studener
Pascal Humer
3:0
Roland Zweimüller
Jindra Strupl
3:1
Karl Schürrer
Toni Prantl
3:0
Heinz Schmutz
/
Karl Schürrer
Martin Rebhan
/
Jindra Strupl
1:3
Show result
Confirmed by system
1
6
Wed.
22.11.2023 19:30
WLFG2
-
EBSW3
8:2
HS Wolfsegg
Hannes Thaller
Johann Pramendorfer
3:0
Alois Purrer
Wolfgang Rauscher
3:0
Thomas Distler
Christian Rauscher
1:3
Daniel Purrer
Lorenz Rauscher
3:0
Hubert Distler
/
Alois Purrer
Christian Rauscher
/
Johann Pramendorfer
3:2
Hannes Thaller
Wolfgang Rauscher
3:0
Alois Purrer
Johann Pramendorfer
3:0
Daniel Purrer
Christian Rauscher
3:1
Thomas Distler
Lorenz Rauscher
1:3
Hannes Thaller
/
Daniel Purrer
Wolfgang Rauscher
/
Lorenz Rauscher
3:0
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy