XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
EIDB
FEDO
GRAM
HRTK
KLAF
OTTH
PFAR
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
722 Perg Umgebung
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
EIDB3
FEDO2
GRAM3
HRTK1
HRTK2
KLAF3
OTTH4
PFAR1
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC 1. Klasse
OMC 2. Klasse
151 Landesliga - Damen - Frühjahr
151 Landesliga - Damen - Herbst
251 Regionalliga - Damen - Frühjahr
251 Regionalliga - Damen - Herbst
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel/WL/LL
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
622 Bezirksklasse Mühlviertel Perg
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz Land - Krems
642 Bezirksklasse Wels - Kremstal
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landesklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesklasse
U15 Landesliga
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U15 Qualifikation 3
U18 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
EIDB
FEDO
GRAM
HRTK
KLAF
OTTH
PFAR
[alle]
PFAR1
HRTK1
FEDO2
HRTK2
GRAM3
EIDB3
KLAF3
OTTH4
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 701 1. Klasse Mühlviertel-West, Leg 1, Round 3 (duration: 08.10.2018-13.10.2018)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
3
Fri.
12.10.2018 19:15
KLAF3
-
EIDB3
0:10
VS Klaffer
Tobias Trautner
Martin Koll
0:3
Thomas Mayrhofer
Robert Pargfrieder
0:3
Kevin Obermüller
Thomas Haslinger
0:3
Jonas Mayrhofer
Felix Koll
0:3
Kevin Obermüller
/
Tobias Trautner
Martin Koll
/
Felix Koll
0:3
Thomas Mayrhofer
Martin Koll
0:3
Tobias Trautner
Robert Pargfrieder
0:3
Kevin Obermüller
Felix Koll
0:3
Jonas Mayrhofer
Thomas Haslinger
0:3
Jonas Mayrhofer
/
Thomas Mayrhofer
Thomas Haslinger
/
Robert Pargfrieder
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Mon.
08.10.2018 19:15
GRAM3
-
PFAR1
3:8
NMS Gramastetten
w.o.
Christoph Nadschläger
0:3
Simon Rechberger
Daniel Schneeberger
3:2
Stefan Müller
Jürgen Schlagnitweit
2:3
Alexander Frickh
Bernhard Andorfer
0:3
Simon Rechberger
/
Alexander Frickh
Bernhard Andorfer
/
Daniel Schneeberger
0:3
Simon Rechberger
Christoph Nadschläger
3:1
w.o.
Daniel Schneeberger
0:3
Stefan Müller
Bernhard Andorfer
0:3
Alexander Frickh
Jürgen Schlagnitweit
3:0
w.o.
/
w.o.
Christoph Nadschläger
/
Jürgen Schlagnitweit
0:3
Simon Rechberger
Bernhard Andorfer
2:3
Show result
Confirmed by system
1
3
Thu.
11.10.2018 19:30
FEDO2
-
HRTK2
10:0
VS Feldkirchen
Christian Engleder
Maximilian Schwarz
1:3
Helmut Gumpenberger
August Anton Wurm
2:3
Philipp Pointner
w.o.
3:0
Raphael Friedrich Mair
w.o.
3:0
Helmut Gumpenberger
/
Raphael Friedrich Mair
Maximilian Schwarz
/
August Anton Wurm
1:3
Helmut Gumpenberger
Maximilian Schwarz
1:3
Christian Engleder
August Anton Wurm
1:3
Philipp Pointner
w.o.
3:0
Raphael Friedrich Mair
w.o.
3:0
Philipp Pointner
/
Christian Engleder
w.o.
/
w.o.
3:0
Helmut Gumpenberger
w.o.
3:0
Raphael Friedrich Mair
Maximilian Schwarz
1:3
Philipp Pointner
August Anton Wurm
0:3
Christian Engleder
w.o.
3:0
Show result
Game closed
1
3
Thu.
11.10.2018 20:00
HRTK1
-
OTTH4
6:8
VS Hartkirchen
Max Voglgruber
Gerhard Mahringer
0:3
Florian Jäger
Paul Streibl
0:3
David Schobesberger
Lorenz Stifter
3:2
Jakob Pecherstorfer
Sonja Thorwartl
3:2
Max Voglgruber
/
David Schobesberger
Sonja Thorwartl
/
Gerhard Mahringer
0:3
Florian Jäger
Gerhard Mahringer
0:3
Max Voglgruber
Paul Streibl
1:3
David Schobesberger
Sonja Thorwartl
0:3
Jakob Pecherstorfer
Lorenz Stifter
3:0
Jakob Pecherstorfer
/
Florian Jäger
Paul Streibl
/
Lorenz Stifter
3:1
Florian Jäger
Sonja Thorwartl
2:3
Jakob Pecherstorfer
Gerhard Mahringer
3:1
David Schobesberger
Paul Streibl
3:2
Max Voglgruber
Lorenz Stifter
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy