XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ASTN
HABE
MAUT
RIED
SGKA
STRG
VALI
WRTA
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
722 Perg Umgebung
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
Team
ASTN4
HABE1
MAUT5
RIED5
SGKA4
STRG4
VALI5
WRTA6
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC 1. Klasse
OMC 2. Klasse
151 Landesliga - Damen - Frühjahr
151 Landesliga - Damen - Herbst
251 Regionalliga - Damen - Frühjahr
251 Regionalliga - Damen - Herbst
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel/WL/LL
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
622 Bezirksklasse Mühlviertel Perg
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz Land - Krems
642 Bezirksklasse Wels - Kremstal
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landesklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesklasse
U15 Landesliga
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U15 Qualifikation 3
U18 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
[alle]
ASTN
HABE
MAUT
RIED
SGKA
STRG
VALI
WRTA
[alle]
HABE1
STRG4
SGKA4
ASTN4
MAUT5
RIED5
VALI5
WRTA6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 722 1. Klasse Perg Umgebung, Leg 1, Round 4 (duration: 15.10.2018-20.10.2018)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
4
Fri.
19.10.2018 19:30
MAUT5
-
ASTN4
8:4
HS Mauthausen
Nadine Schreiner
Ernst Kwintz
1:3
Norbert Traxler
Jeanette Kwintz
3:0
Wolfgang Ahrer
Ilse Steiner
3:1
Jürgen Lehner
Franz Sulzbacher
0:3
Norbert Traxler
/
Wolfgang Ahrer
Jeanette Kwintz
/
Ilse Steiner
3:0
Norbert Traxler
Ernst Kwintz
3:0
Nadine Schreiner
Jeanette Kwintz
3:1
Wolfgang Ahrer
Franz Sulzbacher
1:3
Jürgen Lehner
Ilse Steiner
3:0
Jürgen Lehner
/
Nadine Schreiner
Franz Sulzbacher
/
Ernst Kwintz
1:3
Norbert Traxler
Franz Sulzbacher
3:1
Jürgen Lehner
Ernst Kwintz
3:2
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Fri.
19.10.2018 19:30
WRTA6
-
VALI5
8:3
VS Wartberg
Gilbert Karl Kagerer
Alexander Mühlhofer
2:3
Flora Hanslmaier
Fabian Schaumberger
3:2
Maria Elisabeth Kagerer
Jakob Hagler
3:1
Gregor Hanslmaier
Reinhard Geiblinger
3:2
Gregor Hanslmaier
/
Gilbert Karl Kagerer
Fabian Schaumberger
/
Jakob Hagler
2:3
Gilbert Karl Kagerer
Fabian Schaumberger
3:2
Flora Hanslmaier
Alexander Mühlhofer
3:1
Gregor Hanslmaier
Jakob Hagler
3:2
Maria Elisabeth Kagerer
Reinhard Geiblinger
1:3
Flora Hanslmaier
/
Maria Elisabeth Kagerer
Reinhard Geiblinger
/
Alexander Mühlhofer
3:0
Gregor Hanslmaier
Fabian Schaumberger
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Mon.
15.10.2018 19:30
HABE1
-
RIED5
6:8
Sporthalle Hagenberg
Manuel Hinterdorfer
Wilhelm Resch
1:3
Josef Ziegler
Daniel Ruspekhofer
3:0
Christian Hinterdorfer
Johann Peter Tischberger
0:3
Gerhard Ziegler
Stefan Höllmüller
0:3
Gerhard Ziegler
/
Christian Hinterdorfer
Stefan Höllmüller
/
Wilhelm Resch
3:1
Josef Ziegler
Wilhelm Resch
3:0
Manuel Hinterdorfer
Daniel Ruspekhofer
1:3
Christian Hinterdorfer
Stefan Höllmüller
0:3
Gerhard Ziegler
Johann Peter Tischberger
0:3
Josef Ziegler
/
Manuel Hinterdorfer
Daniel Ruspekhofer
/
Johann Peter Tischberger
1:3
Josef Ziegler
Stefan Höllmüller
3:1
Gerhard Ziegler
Wilhelm Resch
3:1
Christian Hinterdorfer
Daniel Ruspekhofer
3:2
Manuel Hinterdorfer
Johann Peter Tischberger
0:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Fri.
19.10.2018 19:00
STRG4
-
SGKA4
8:6
HS Steyregg
Andreas Leyrer
Josef Mühlberger
1:3
Markus Stefan Golatz
Doris Kohlnberger
1:3
Andrzej Kopczak
Manuel Kaar
3:0
Shahen Ghahramanian
Franz Haidinger
3:0
Markus Stefan Golatz
/
Andreas Leyrer
Josef Mühlberger
/
Doris Kohlnberger
3:2
Markus Stefan Golatz
Josef Mühlberger
0:3
Andreas Leyrer
Doris Kohlnberger
2:3
Andrzej Kopczak
Franz Haidinger
2:3
Shahen Ghahramanian
Manuel Kaar
3:0
Shahen Ghahramanian
/
Andrzej Kopczak
Franz Haidinger
/
Martin Kaar
3:0
Markus Stefan Golatz
Franz Haidinger
0:3
Shahen Ghahramanian
Josef Mühlberger
3:0
Andrzej Kopczak
Doris Kohlnberger
3:0
Andreas Leyrer
Manuel Kaar
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy