Matches: 712 1. Klasse Linz - Linz Land, Leg 1, Round 6 (duration: 06.11.2017-11.11.2017)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
6
Mon.
06.11.2017 19:00
FROB11
-
WILH2
10:0
Volkshaus Froschberg
Tobias-Rudolf Heindl
w.o.
3:0
Philipp Liehmann
w.o.
3:0
Matthias Knoblauch
w.o.
3:0
Edgar Yi Jin Li
w.o.
3:0
Philipp Liehmann
/
Tobias-Rudolf Heindl
w.o.
/
w.o.
3:0
Philipp Liehmann
w.o.
3:0
Tobias-Rudolf Heindl
w.o.
3:0
Matthias Knoblauch
w.o.
3:0
Edgar Yi Jin Li
w.o.
3:0
Matthias Knoblauch
/
Edgar Yi Jin Li
w.o.
/
w.o.
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
6
Mon.
06.11.2017 19:00
PASH2
-
DUFO5
8:6
HS Pasching
Michael Riener
Kurt Bukowsky
3:0
Daniel Paumgartner
Janusz Rolski
3:2
Robert Blum
Friedrich Berger
0:3
Julian Hetzmannseder
Gert Schweizer
3:2
Julian Hetzmannseder
/
Michael Riener
Gert Schweizer
/
Kurt Bukowsky
3:0
Michael Riener
Janusz Rolski
2:3
Daniel Paumgartner
Kurt Bukowsky
3:0
Julian Hetzmannseder
Friedrich Berger
3:0
Robert Blum
Gert Schweizer
0:3
Daniel Paumgartner
/
Robert Blum
Janusz Rolski
/
Friedrich Berger
3:1
Julian Hetzmannseder
Janusz Rolski
1:3
Michael Riener
Gert Schweizer
1:3
Daniel Paumgartner
Friedrich Berger
0:3
Robert Blum
Kurt Bukowsky
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
6
Mon.
06.11.2017 19:30
UNTR1
-
NETT4
8:4
HS St. Martin
Ferdinand Knogler
Werner Feigl
1:3
Erhard Ocks
Alexandra Plank
3:1
w.o.
Eleonore Promberger
0:3
Gerhard Horvath
Siegfried Groer
3:0
Gerhard Horvath
/
Erhard Ocks
Alexandra Plank
/
Werner Feigl
3:0
Ferdinand Knogler
Alexandra Plank
3:1
Erhard Ocks
Werner Feigl
3:0
Gerhard Horvath
Eleonore Promberger
3:0
w.o.
Siegfried Groer
0:3
w.o.
/
w.o.
Eleonore Promberger
/
Siegfried Groer
0:3
Gerhard Horvath
Alexandra Plank
3:2
Ferdinand Knogler
Siegfried Groer
3:1
Show result
Confirmed by system
1
6
Wed.
08.11.2017 19:00
POSL1
-
CHEM2
4:8
HS 23 Linz
Günter Berlesreiter
Bertram Stanzl
3:0
Roger Eberle
Roland Scheibner
3:2
Klaus Davogg
Wolfgang Matausch
0:3
Lothar Hirsch
Richard Raab
0:3
Roger Eberle
/
Klaus Davogg
Richard Raab
/
Wolfgang Matausch
1:3
Günter Berlesreiter
Roland Scheibner
1:3
Roger Eberle
Bertram Stanzl
1:3
Lothar Hirsch
Wolfgang Matausch
3:0
Klaus Davogg
Richard Raab
2:3
Lothar Hirsch
/
Günter Berlesreiter
Roland Scheibner
/
Bertram Stanzl
1:3
Lothar Hirsch
Roland Scheibner
3:1
Günter Berlesreiter
Richard Raab
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
6
Fri.
10.11.2017 19:00
BIES8
-
VÖLI8
10:0
Gemeinschaftssaal. Dornacherstraße
Simon Jatin Reiter
Annelie Gabriela Bauer
3:1
Michael Sippl
David Haider
3:0
Christian Aumayr
Roland Bauer
3:0
Stefan Friedl
Elena Schinko
3:2
Stefan Friedl
/
Simon Jatin Reiter
Elena Schinko
/
Annelie Gabriela Bauer
3:0
Michael Sippl
Annelie Gabriela Bauer
3:0
Simon Jatin Reiter
David Haider
3:0
Christian Aumayr
Elena Schinko
3:0
Stefan Friedl
Roland Bauer
3:0
Michael Sippl
/
Christian Aumayr
David Haider
/
Roland Bauer
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
Data provided by
XTTV Result Service
|
XTTV
|
Privacy Policy