Matches: 711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU, Leg 1, Round 4 (duration: 23.10.2017-28.10.2017)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
4
Tue.
24.10.2017 19:00
ASTN5
-
WALD3
7:7
VS Asten
Michaela Scheucher
Ralf Brandstätter
3:1
Steffen Schmidt
Markus Aspalter
1:3
Gabriel Proksch
Andre Zogholy
3:2
Erwin Grill
Bernhard Auer
3:0
Erwin Grill
/
Gabriel Proksch
Markus Aspalter
/
Bernhard Auer
0:3
Michaela Scheucher
Markus Aspalter
0:3
Steffen Schmidt
Ralf Brandstätter
3:1
Erwin Grill
Andre Zogholy
3:0
Gabriel Proksch
Bernhard Auer
0:3
Steffen Schmidt
/
Michaela Scheucher
Andre Zogholy
/
Ralf Brandstätter
3:0
Erwin Grill
Markus Aspalter
0:3
Michaela Scheucher
Bernhard Auer
0:3
Steffen Schmidt
Andre Zogholy
2:3
Gabriel Proksch
Ralf Brandstätter
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Wed.
25.10.2017 19:00
URFA5
-
STRG3
6:8
VS 6 Römerbergschule
Günter Weinberger
Andrzej Kopczak
3:1
Helmut Schrems
Martin Dorner
2:3
Gerhard Gahleitner
Willibald Öllinger
1:3
Christa Heiduck
Markus Stefan Golatz
2:3
Christa Heiduck
/
Gerhard Gahleitner
Martin Dorner
/
Andrzej Kopczak
0:3
Günter Weinberger
Martin Dorner
1:3
Helmut Schrems
Andrzej Kopczak
3:0
Christa Heiduck
Willibald Öllinger
1:3
Gerhard Gahleitner
Markus Stefan Golatz
3:0
Günter Weinberger
/
Helmut Schrems
Markus Stefan Golatz
/
Willibald Öllinger
3:0
Christa Heiduck
Martin Dorner
0:3
Günter Weinberger
Markus Stefan Golatz
3:2
Helmut Schrems
Willibald Öllinger
3:0
Gerhard Gahleitner
Andrzej Kopczak
2:3
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Wed.
25.10.2017 19:00
LIAG4
-
NETT5
8:4
Sporthaus Linz AG (4. OG)
Ludwig Schacherl
Hannes Wolf
3:1
Günter Hannesschläger
Benjamin Winklbauer
3:2
w.o.
David Paul Wagenleithner
0:3
Werner Blaschek
Andreas Pils
3:1
w.o.
/
w.o.
Benjamin Winklbauer
/
Andreas Pils
0:3
Ludwig Schacherl
Benjamin Winklbauer
3:2
Günter Hannesschläger
Hannes Wolf
1:3
Werner Blaschek
David Paul Wagenleithner
3:0
w.o.
Andreas Pils
0:3
Werner Blaschek
/
Ludwig Schacherl
David Paul Wagenleithner
/
Hannes Wolf
3:0
Werner Blaschek
Benjamin Winklbauer
3:0
Ludwig Schacherl
Andreas Pils
3:0
Show result
Confirmed by system
1
4
Fri.
27.10.2017 19:00
SGKA4
-
ALTB2
8:6
VS Katsdorf
Stefan Neumüller
Thomas Scheuchenstuhl
3:0
Johann Zeinhofer
Christian Mastny
0:3
Doris Kohlnberger
Helmut Schinnerl
2:3
Josef Mühlberger
Erich Göweil
3:0
Stefan Neumüller
/
Johann Zeinhofer
Thomas Scheuchenstuhl
/
Christian Mastny
0:3
Stefan Neumüller
Christian Mastny
1:3
Johann Zeinhofer
Thomas Scheuchenstuhl
3:2
Josef Mühlberger
Helmut Schinnerl
3:0
Doris Kohlnberger
Erich Göweil
3:0
Josef Mühlberger
/
Doris Kohlnberger
Helmut Schinnerl
/
Erich Göweil
3:0
Josef Mühlberger
Christian Mastny
2:3
Stefan Neumüller
Erich Göweil
3:0
Johann Zeinhofer
Helmut Schinnerl
2:3
Doris Kohlnberger
Thomas Scheuchenstuhl
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
4
Fri.
27.10.2017 19:00
GALK2
-
BBRZ3
8:2
VS II Gallneukirchen
Sebastian Tschernuth
Martina Penz
3:0
Daniel Blineder
Gunter Hahn
0:3
Hartwin Lengauer
Peter Weglehner
3:2
Markus Mörwald
Georg Stevancsecz
3:0
Markus Mörwald
/
Sebastian Tschernuth
Gunter Hahn
/
Martina Penz
3:0
Sebastian Tschernuth
Gunter Hahn
3:0
Daniel Blineder
Martina Penz
3:1
Markus Mörwald
Peter Weglehner
3:1
Hartwin Lengauer
Georg Stevancsecz
1:3
Hartwin Lengauer
/
Daniel Blineder
Georg Stevancsecz
/
Peter Weglehner
3:1
Show result
Confirmed by system
Data provided by
XTTV Result Service
|
XTTV
|
Privacy Policy