XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
KOPF
METT
SGOA
SGSS
URIE
VICH
WAIZ
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
Kids+
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
KOPF4
METT4
METT5
SGOA2
SGSS5
SGSS6
URIE4
VICH4
WAIZ5
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC Erste Klasse
OMC Zweite Klasse
151 Landesliga - Damen
251 Regionalliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
622 Bezirksklasse Mühlviertel Perg
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz Land - Krems
642 Bezirksklasse Wels - Kremstal
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
801 2. Klasse Linz / Mühlviertel
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
861 2. Klasse Vöcklabruck
862 2. Klasse Vöcklabruck Frühjahr
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 Landesliga
U13 1. Klasse
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U13 Qualifikation 3
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 Qualifikation M 1
U15 Qualifikation M 2
U18 Landesliga
U18 1. Klasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
KOPF
METT
SGOA
SGSS
URIE
VICH
WAIZ
[alle]
SGOA2
VICH4
KOPF4
URIE4
METT4
SGSS5
WAIZ5
METT5
SGSS6
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 781 1. Klasse Innv. / Schärding, Leg 2, Round 3 (duration: 29.01.2018-03.02.2018)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
2
3
Thu.
01.02.2018 19:00
METT5
-
SGOA2
7:7
Mettmach
Filip Kalapati
Gerhard Pixner
0:3
Tobias Grünbart
Serhii Yefimov
3:0
Kevin Kalapati
Johann Demmelbauer
3:0
Simon Pillichshammer
Karl-Heinz Schamberger
0:3
Simon Pillichshammer
/
Filip Kalapati
Karl-Heinz Schamberger
/
Gerhard Pixner
3:2
Tobias Grünbart
Gerhard Pixner
2:3
Filip Kalapati
Serhii Yefimov
2:3
Kevin Kalapati
Karl-Heinz Schamberger
2:3
Simon Pillichshammer
Johann Demmelbauer
3:2
Tobias Grünbart
/
Kevin Kalapati
Serhii Yefimov
/
Johann Demmelbauer
3:2
Tobias Grünbart
Karl-Heinz Schamberger
0:3
Simon Pillichshammer
Gerhard Pixner
0:3
Kevin Kalapati
Serhii Yefimov
3:2
Filip Kalapati
Johann Demmelbauer
3:0
Show result
Confirmed by system
2
3
Fri.
02.02.2018 19:30
VICH4
-
SGSS6
3:8
VS Vichtenstein
Christoph Fesel
Marcel Froschauer
0:3
Josef Klugsberger
Daniel Knonbauer
3:0
Tobias Auinger
Engelbert Mayr
3:0
Mario Kropf
Gabriel Fesel
0:3
Tobias Auinger
/
Josef Klugsberger
Gabriel Fesel
/
Marcel Froschauer
2:3
Josef Klugsberger
Marcel Froschauer
1:3
Christoph Fesel
Daniel Knonbauer
2:3
Tobias Auinger
Gabriel Fesel
1:3
Mario Kropf
Engelbert Mayr
0:3
Christoph Fesel
/
Mario Kropf
Daniel Knonbauer
/
Engelbert Mayr
3:2
Josef Klugsberger
Gabriel Fesel
1:3
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Thu.
01.02.2018 19:00
METT4
-
KOPF4
10:0
Mettmach
Franz Adlmanseder
Benedikt Aichlseder
3:0
Günther Knauseder
Valentin Ertl
3:0
Lukas Kallinger
Patrice Keiser
3:0
Claus Grabmann
Marcel Keiser
3:0
Günther Knauseder
/
Claus Grabmann
Benedikt Aichlseder
/
Valentin Ertl
3:0
Günther Knauseder
Benedikt Aichlseder
3:0
Franz Adlmanseder
Valentin Ertl
3:0
Lukas Kallinger
Marcel Keiser
3:0
Claus Grabmann
Patrice Keiser
3:0
Lukas Kallinger
/
Franz Adlmanseder
Marcel Keiser
/
Patrice Keiser
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
2
3
Fri.
02.02.2018 19:00
SGSS5
-
WAIZ5
8:2
VS Schardenberg
Thomas Meindl
Julian Schmid
3:0
Oliver Aichinger
Alexander Ritberger
1:3
Thomas Mayer
Lukas Steindl
3:0
Andreas Mayer
Niklas Weißhäupl
1:3
Andreas Mayer
/
Thomas Mayer
Julian Schmid
/
Niklas Weißhäupl
3:0
Oliver Aichinger
Julian Schmid
3:1
Thomas Meindl
Alexander Ritberger
3:1
Thomas Mayer
Niklas Weißhäupl
3:0
Andreas Mayer
Lukas Steindl
3:0
Oliver Aichinger
/
Thomas Meindl
Alexander Ritberger
/
Lukas Steindl
3:2
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy