XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ALMÜ
FRIE
GALK
METT
PREG
RITR
SAND
SGSS
TIMK
UNTR
VORD
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
Kids+
League
UNIQA-Herren-TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-RL/RK/BL
UNIQA-Herren-BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC Erste Klasse
OMC Zweite Klasse
Round
1
2
3
4
Team
ALMÜ3
FRIE3
GALK2
METT4
PREG3
RITR7
SAND3
SGSS6
TIMK3
UNTR1
VORD10
View
Table&Ranking
Double Ranking
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Cup
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC Erste Klasse
OMC Zweite Klasse
151 Landesliga - Damen
251 Regionalliga - Damen
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
622 Bezirksklasse Mühlviertel Perg
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz Land - Krems
642 Bezirksklasse Wels - Kremstal
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
761 1. Klasse LL - Wels - WL
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
801 2. Klasse Linz / Mühlviertel
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
861 2. Klasse Vöcklabruck
862 2. Klasse Vöcklabruck Frühjahr
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U13 Landesliga
U13 1. Klasse
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U13 Qualifikation 3
U15 Landesliga
U15 Landesklasse
U15 Qualifikation M 1
U15 Qualifikation M 2
U18 Landesliga
U18 1. Klasse
U18 Qualifikation 1
U18 Qualifikation 2
[a]
1
[a]
1
2
3
4
[alle]
ALMÜ
FRIE
GALK
METT
PREG
RITR
SAND
SGSS
TIMK
UNTR
VORD
[alle]
UNTR1
GALK2
ALMÜ3
TIMK3
FRIE3
PREG3
SAND3
METT4
SGSS6
RITR7
VORD10
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: OMC Erste Klasse, Leg 1, Round 3 (duration: 30.04.2018-05.05.2018)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
3
Fri.
04.05.2018 19:00
METT4
-
FRIE3
10:0
Mettmach
Norbert Pointecker
Peter Schindecker
3:0
Günther Knauseder
Lorenz Zauner
3:0
Lukas Kallinger
Florian Lugstein
3:1
Franz Adlmanseder
Walter Schöfegger
3:0
Franz Adlmanseder
/
Lukas Kallinger
Peter Schindecker
/
Lorenz Zauner
3:1
Günther Knauseder
Peter Schindecker
3:0
Norbert Pointecker
Lorenz Zauner
3:0
Lukas Kallinger
Walter Schöfegger
3:2
Franz Adlmanseder
Florian Lugstein
3:0
Günther Knauseder
/
Norbert Pointecker
Walter Schöfegger
/
Florian Lugstein
3:1
Show result
Confirmed by system
1
3
Thu.
03.05.2018 19:00
PREG3
-
SGSS6
8:5
VS Pregarten
Felix Nöbauer
Marcel Froschauer
1:3
Walter Bachler
Andreas Meindl
3:0
Julian List
Sabine Fasching
3:1
Felix Grurl
Gabriel Fesel
0:3
Felix Grurl
/
Julian List
Gabriel Fesel
/
Marcel Froschauer
3:2
Walter Bachler
Marcel Froschauer
3:1
Felix Nöbauer
Andreas Meindl
0:3
Julian List
Gabriel Fesel
2:3
Felix Grurl
Sabine Fasching
3:0
Walter Bachler
/
Felix Nöbauer
Andreas Meindl
/
Sabine Fasching
3:1
Walter Bachler
Gabriel Fesel
1:3
Felix Grurl
Marcel Froschauer
3:1
Julian List
Andreas Meindl
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy