XTTV Result Service
To get full functionality and best presentation JavaScript must be activated.
BTTV
KTTV
NÖTTV
OÖTTV
STTTV
STTV
TTTV
VTTV
WTTV
ÖTTV
Superleague
Intercup
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
Results
Tournaments
Ranking query
Club Schedule
Search Player
Players entries
Email notification
[highlight]
ASTY
HAHO
KEPI
PCHL
RAMI
SGDI
SGNM
SGSY
User:
Password:
remain logged
lost password
Group
Landesebenen
Regionalliga
Regionalklasse
Bezirksliga
Bezirksklasse
1. Klasse
2. Klasse
Damen MM
Cup
U18
U15
U13
U11
League
701 Mühlviertel-West
702 Mühlviertel-Mitte
711 Linz - Linz U. - UU
712 Linz - Linz Land
721 Mühlviertel Ost
722 Perg Umgebung
731 Steyr Umg. / LL
741 Wels / Kremstal
751 Salzkammergut
761 LL - Wels - WL
762 Vöcklabruck+GM
771 Innv. / Braunau
781 Innv. / Schärding
Round
Leg 1:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Leg 2:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Team
ASTY3
ASTY4
HAHO4
KEPI2
PCHL2
RAMI5
SGDI7
SGNM5
SGSY4
View
Table&Ranking
Double Ranking
Cross Table
Matches
Team information
Team Captains
PDF-Selection
Draw
(
Results
Contact Responsible)
Table&Ranking
(
Table
Single Ranking
Double Ranking)
incl.
RC Rating and Age Group
Page break
Cross Table
Team Captains
Data Sheets
Selection-Box for matches to be shown
Event
League
Leg
R.
Club
Team
Period
[alle]
Herren MM
[alle]
UNIQA-Herren-Cup TBL/LL/LK
UNIQA-Herren-Cup RL/RK/BL
UNIQA-Herren-Cup BK/1.KL
OMC Regionalklasse
OMC Bezirksliga
OMC Bezirksklasse
OMC 1. Klasse
OMC 2. Klasse
151 Landesliga - Damen - Frühjahr
151 Landesliga - Damen - Herbst
251 Regionalliga - Damen - Frühjahr
251 Regionalliga - Damen - Herbst
100 Tibhar Higra Liga
101 Landesliga Nord-Ost
141 Landesliga Süd-West
201 Landesklasse Nord-Ost
241 Landesklasse Süd-West
301 Regionalliga Nord
321 Regionalliga Ost/Mitte
341 Regionalliga Süd/Mitte
361 Regionalliga Süd-West
401 RK Linz Umg. / MV West
411 RK Linz Umg. / MV Mitte
421 RK Linz Umg. / MV Ost
431 RK Steyr Umg. / LL
441 RK Kremstal / Wels
451 RK Salzkammergut
461 RK Attn.Umg. / VB
471 RK Innviertel
501 Bezirksliga Linz Umg./MV West
511 Bezirksliga Linz Umg./MV Mitte
521 Bezirksliga Linz Umg./MV Ost
531 Bezirksliga Steyr Umg. / LL
541 Bezirksliga Kremstal / Wels
551 Bezirksliga Salzkammergut
561 Bezirksliga Vöcklabruck
571 Bezirksliga Innviertel/WL/LL
601 Bezirksklasse Linz/Mühlviertel West
602 Bezirksklasse Mühlviertel Mitte Nord
611 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - FR
612 Bezirksklasse Linz Umg. / MV - PE
621 Bezirksklasse Enns Umg. / MV Ost
622 Bezirksklasse Mühlviertel Perg
631 Bezirksklasse Steyr Umg. / LL
632 Bezirksklasse Steyr Umg. Süd
641 Bezirksklasse Linz Land - Krems
642 Bezirksklasse Wels - Kremstal
651 Bezirksklasse LL - WE - WL - GM
652 Bezirksklasse Salzkammergut
661 Bezirksklasse LL - Wels Umg. Nord
662 Bezirksklasse Vöcklabruck/Hausruck
671 Bezirksklasse Innviertel/Braunau
672 Bezirksklasse Innviertel/Schärding
701 1. Klasse Mühlviertel-West
702 1. Klasse Mühlviertel-Mitte
711 1. Klasse Linz - Linz U. - UU
712 1. Klasse Linz - Linz Land
721 1. Klasse Mühlviertel Ost
722 1. Klasse Perg Umgebung
731 1. Klasse Steyr Umg. / LL
741 1. Klasse Wels / Kremstal
751 1. Klasse Salzkammergut
762 1. Klasse Vöcklabruck+GM
771 1. Klasse Innv. / Braunau
781 1. Klasse Innv. / Schärding
811 2. Klasse Linz / MV Mitte
821 2. Klasse Mühlviertel Ost
841 2. Klasse Kremstal
851 2. Klasse Vorchdorf / GM
881 2. Klasse Innviertel
U11 Landesliga
U11 Landesklasse
U11 Qualifikation 1
U11 Qualifikation 2
U13 Landesliga
U13 Landesklasse
U13 Qualifikation 1
U13 Qualifikation 2
U15 Landesklasse
U15 Landesliga
U15 1. Klasse
U15 Qualifikation 1
U15 Qualifikation 2
U15 Qualifikation 3
U18 Landesliga
[a]
1
2
[a]
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[alle]
ASTY
HAHO
KEPI
PCHL
RAMI
SGDI
SGNM
SGSY
[alle]
PCHL2
KEPI2
ASTY3
HAHO4
ASTY4
SGSY4
RAMI5
SGNM5
SGDI7
all games
current (± 7 days)
current rounds
next 7 days
all future games
all played games
most recently changed
Matches: 731 1. Klasse Steyr Umg. / LL, Leg 1, Round 3 (duration: 08.10.2018-13.10.2018)
Leg
R.
Date of game
Teams
Res.
Location
Remarks
Detail
1
3
Thu.
11.10.2018 19:00
ASTY3
-
RAMI5
8:2
VS Promenade
Wolfgang Meindl
Felix Kirschbichler
3:0
Martin Spannring
Christian Gmainer
0:3
Christian Lechner
Johann Burgholzer
3:0
Hannes Radler
Martina Bürstmayr
3:0
Wolfgang Meindl
/
Christian Lechner
Johann Burgholzer
/
Felix Kirschbichler
3:0
Wolfgang Meindl
Christian Gmainer
0:3
Martin Spannring
Felix Kirschbichler
3:0
Hannes Radler
Johann Burgholzer
3:0
Christian Lechner
Martina Bürstmayr
3:1
Hannes Radler
/
Martin Spannring
Martina Bürstmayr
/
Christian Gmainer
3:1
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Mon.
08.10.2018 19:30
HAHO4
-
ASTY4
8:6
VS Haidershofen
Marianne Kampleitner
w.o.
3:0
Mario Mühlberger
Darius Restea
0:3
Jürgen Wetzl
Fabian Polin
3:1
Christian Dorfmayr
Fritz Milcke
1:3
Christian Dorfmayr
/
Jürgen Wetzl
Fritz Milcke
/
Darius Restea
0:3
Marianne Kampleitner
Darius Restea
0:3
Mario Mühlberger
w.o.
3:0
Christian Dorfmayr
Fabian Polin
3:2
Jürgen Wetzl
Fritz Milcke
3:1
Mario Mühlberger
/
Marianne Kampleitner
w.o.
/
w.o.
3:0
Christian Dorfmayr
Darius Restea
0:3
Marianne Kampleitner
Fritz Milcke
0:3
Mario Mühlberger
Fabian Polin
3:2
Jürgen Wetzl
w.o.
3:0
Show result
Confirmed by system
1
3
Wed.
10.10.2018 19:30
SGNM5
-
KEPI2
8:2
NMS Neuhofen
Helmuth Praschl
Martin Joachim Mair
1:3
Mario Leitner
Stefan Patrick Steiner
3:0
Harald Hueber
Markus Alois Bachschweller
3:1
Manfred Schaffrath
Jakob Mair
3:0
Manfred Schaffrath
/
Harald Hueber
Stefan Patrick Steiner
/
Markus Alois Bachschweller
3:0
Mario Leitner
Martin Joachim Mair
3:0
Helmuth Praschl
Stefan Patrick Steiner
0:3
Harald Hueber
Jakob Mair
3:0
Manfred Schaffrath
Markus Alois Bachschweller
3:0
Mario Leitner
/
Helmuth Praschl
Jakob Mair
/
Martin Joachim Mair
3:0
Show result
Confirmed by Away-Team
1
3
Fri.
12.10.2018 19:30
SGDI7
-
SGSY4
3:8
KuBeZ Dietach
Franz Pelzguter
Brigitte Heurix
3:0
Milan Stankovic
Josef Bayer
1:3
Gerhard Winkler
Alfred Heurix
2:3
Carina Forster
Werner Hinterleitner
0:3
Carina Forster
/
Markus Forster
Werner Hinterleitner
/
Josef Bayer
0:3
Franz Pelzguter
Josef Bayer
1:3
Milan Stankovic
Brigitte Heurix
3:0
Carina Forster
Alfred Heurix
0:3
Gerhard Winkler
Werner Hinterleitner
1:3
Milan Stankovic
/
Franz Pelzguter
Alfred Heurix
/
Brigitte Heurix
3:1
Carina Forster
Josef Bayer
0:3
Show result
Confirmed by system
XTTV Result Service (Version 15.1329 - 26.08.2023)
|
XTTV
|
OÖTTV-contact
|
Privacy Policy